niedziela, 14 kwietnia 2024 06:55

Kolejny fragment torowiska na Zwierzynieckiej w budowie

Autor Mirosław Haładyj
Kolejny fragment torowiska na Zwierzynieckiej w budowie

Nowa konstrukcja torowiska pojawiła się w rejonie filharmonii. Wszystko w związku z trwającą przebudową ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej (Dzielnice: I – Stare Miasto, VII – Zwierzyniec).

Na ul. Zwierzynieckiej wykonawca uporał się już z wszystkimi uzbrojeniami podziemnymi. Nowe torowisko oraz jezdnia (warstwa wiążąca) zostały wybudowane na fragmencie od skrzyżowania z ul. Powiśle w kierunku al. Krasińskiego. Obecnie na odcinku od budynku Filharmonii do ul. Małej wykonywana jest konstrukcja torowiska oraz jego zabudowa z płyt prefabrykowanych.

Na ul. Kościuszki trwa przebudowa uzbrojeń podziemnych na całym odcinku. Sukcesywnie po zakończeniu tego etapu będzie pojawiała się konstrukcja torowiska i układane będą prefabrykowane płyty na kolejnych fragmentach. W rejonie od mostu na ul. Senatorskiej do ul. Flisackiej torowisko jest już gotowe.

Zaplecze budowy zostało przeniesione z ul. Kościuszki na ul. Powiśle, w celu uwolnienia frontu robót do przebudowy uzbrojeń i wykonywania konstrukcji torowiska.

W najbliższym czasie zamknięta zostanie ul. Komorowskiego – realizowane będą roboty MPEC.

Inf.: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka