wtorek, 7 maja 2019 10:17

Kolejny turniej w ramach Orlen Mini Cup w Stróży już za nami

Autor Michał Kizlich
Kolejny turniej w ramach Orlen Mini Cup w Stróży już za nami

W dniu 23.04.2019 r. odbył się kolejny turniej w ramach rozgrywek Orlen Mini Cup w Stróży. Był to drugi z cyklu trzech turniejów mini siatkówki w kategorii trójek i dwójek dziewcząt realizowany przez Fundacje Akademia Małego Sportowca we współpracy z PKN Orlen S.A. Wydarzeniu patronuje Wójt Gminy Pcim – Piotr Hajduk.

„Ponownie nasza Gmina stała się takim swoistym centrum małopolskiej mini siatkówki. Licznie zgromadzeni kibice mogli zobaczyć jak wygląda siatkówka dziecięca w wymiarze klubowym oraz przekonać się, że pomimo niewielkiego wieku dzieci posiadają już duże umiejętności. A to wszystko w naszej niewielkiej miejscowości, gdzie siatkówka dopiero raczkuje.”- mówi Prezes Fundacji Andrzej Tyrpuła

W wtorkowe przedpołudnie do Stróży zawitały drużyny: Salos Staniątki, SMS Dalin Myślenice, Salos Kraków RP, KS Prądniczanka Media Gold Kraków, Skps Dunajec Nowy Sącz, STS Sandecja Nowy Sącz, Ogniwo Piwniczna, KS GORCE NOWY TARG oraz drużyna gospodarzy AMS Pcim.

W turnieju wzięło udział 15 drużyn dwójek oraz 15 drużyn trójek, w sumie ponad 110 zawodniczek z terenu województwa małopolskiego. Rozgrywki w obu kategoriach pod względem systemu przebiegały podobnie, z tą różnicą, że podział do grup nastąpił na podstawie wyników z I turnieju.

W kategorii dwójek ponownie zwyciężyła drużyna KS Prądniczanka Media Gold Kraków 1, która wygrała wszystkie swoje mecze, 2 miejsce – STS Sandecja 2 Nowy Sącz, 3 miejsce – drużyna Gospodarzy AMS Pcim.

W kategorii trójek tym razem bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Nowego Targu, 1 miejsce – KS Gorce Nowy Targ 1, 2 miejsce – SMS Dalin Myślenice 1, 3 miejsce – KS Gorce Nowy Targ 2, a drużyna gospodarzy AMS Pcim 1 uplasowała się tuż za podium – 4 miejsce.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Siatkarskie święto w Stróży powoli zmierza do wielkiego finału, który odbędzie się 9 czerwca, na który już teraz zapraszamy.

Sport - najnowsze informacje