czwartek, 14 marca 2024 06:01

Kompletnie pijany przyjechał na komendę, by zgłosić uprowadzenie żony. Prawda okazała się inna

Autor Mirosław Haładyj
Kompletnie pijany przyjechał na komendę, by zgłosić uprowadzenie żony. Prawda okazała się inna

Kompletnie pijany mieszkaniec Sądecczyzny przyjechał na komendę, by zgłosić uprowadzenie żony. Policjantom udało się ustalić, że to on znęcał się nad życiową partnerką. Mężczyźnie grozi mu do 5 lat więzienia.

5 marca na Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu zgłosił się kompletnie pijany mężczyzna. Jak twierdził, jego żona została uprowadzona.

-Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu – okazało się, że prowadził pojazd mając w organizmie 2,7 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach na jaw wyszło, że mieszkaniec Sądecczyzny ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami

-relacjonują policjanci.

Mundurowi postanowili ustalić miejsce pobytu żony. Podczas wykonywanych czynności okazało się, kobieta wcale nie została uprowadzona. W rozmowie z policjantami przyznała, że mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Taki stan rzeczy miał trwać od kilku lat, a podczas awantur miał używać przemocy oraz niszczyć przęt gospodarstwa domowego.

Mężczyzna został zatrzymany, a funkcjonariusze wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty. Za znęcanie się nad najbliższą osobą grozi mu nawet 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu. Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, a sąd przychylił się do tego wniosku.

Policjanci apelują, by nie wahać się przerwać przemoc:

-Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się o tym poinformować i skorzystać z pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby. Możesz uzyskać fachową poradę np. dzwoniąc na numer Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226 czynny w dni robocze w godzinach 9:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji Komendy Głównej Policji lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Pamiętaj, jeśli czujesz, że bezpieczeństwo Twoje albo Twoich bliskich jest zagrożone – nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Natomiast jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny!

Inf. policja

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka