środa, 3 listopada 2021 10:46

Komunikacja i Randki Podczas Pandemii i Pracy Zdalnej

Autor kal
Komunikacja i Randki Podczas Pandemii i Pracy Zdalnej

Rzeczywistość zmusza nas do coraz wymyślniejszych sposobów na organizację życia. Według badań aż 80% osób, które zmuszone zostały do pracy zdalnej niechętnie wraca do biur i woli wykonywać swoje obowiązki z domu za pośrednictwem Internetu. Mamy więc dziś zdalną pracę, być może za chwilę znów będziemy mieli zdalne nauczanie w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Dlaczego więc nie zdalne randkowanie?

Zdalne Randki to Jest To

Pandemia daje się w kość wszystkim, w tym również osobom samotnym. Nieczynne bary i restauracje, ograniczanie kontaktów społecznych, kwarantanna – wszystko to powoduje, że samotnicy mają jeszcze ciężej. Tymczasem rozwiązanie jest w zasięgu ręki. Internet mobilny ułatwia poznanie drugiej osoby bez wychodzenia z domu i z tego rozwiązania korzystają dziś tysiące osób w Polsce. Aplikacje i portale z czatami live umożliwiają nawiązanie nowych znajomości, które mogą, ale nie muszą przenieść się z wirtualu do rzeczywistości. Jakie korzyści daje randkowanie za pośrednictwem Internetu?

·         Oszczędność czasu i pieniędzy – wystarczy konto na jednym z portali randkowych.

·         Duży wybór kandydatów i kandydatek – nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do osób zamieszkujących nasze miasto, powiat czy województwo. Cała Polska stoi przed nami otworem!

·         Tekst, audio i wideo – dzięki multimediom możemy poznać dobrze nową osobę. Nawiązanie rozmowy za pośrednictwem komunikatora daje namiastkę spotkania w realu.

To oczywiście nie wszystkie zalety zdalnego randkowania, ale już na tym etapie widać, że tego typu aktywność jest łatwa i daje dużą sposobność do nawiązania nowych znajomości.

Jak Zacząć Randkować Zdalnie w Czasie Pandemii?

Co raz mniej osób ma problemy z korzystaniem z komputera i smartfona. Kiedyś narzędzia te były trudne w obsłudze, ale dzisiaj przeglądarkę internetową obsłuży nawet ktoś, kto wcześniej nie miał do czynienia z komputerem. Gdy przełamiemy pierwsze opory, warto zacząć od wyszukania odpowiedniej strony z anonimowym czatem randkowym na spotkania online. Google naszym przyjacielem! Po wpisaniu odpowiedniego zapytania liczba wyników może nas onieśmielić. Jaki więc portal wybrać?

Wszystko zależy od naszych preferencji. Czaty dla singli mogą mieć charakter erotyczny, lub służyć wyłącznie do nawiązania przyjaźni. Wybierając odpowiednią stronę, warto zastanowić się wcześniej czego i kogo tak naprawdę szukamy. Niektóre serwisy towarzyskie online mają charakter typowo erotyczny i jeśli właśnie tego poszukujemy, nie ma sensu umieszczać ogłoszenia towarzyskiego w serwisie dla szukających związku na stałe.

Czy ujawniać własne personalia? Anonimowość w sieci ma wiele zalet. Być może na początku nie będziemy chcieli pokazywać twarzy czy zdradzać miejsca zamieszkania – ze względów bezpieczeństwa lepiej jest powstrzymać się przed podawaniem adresu zamieszkania czy miejsca pracy. W każdej chwili jednak możemy zarówno poprosić drugą stronę o zdjęcie i wysłać swój portret drugiej osobie. Wszystko zależy od okoliczności.

Niektóre serwisy wymagają od użytkowników rejestracji, a co za tym idzie, podania personaliów. Nie ma w tym nic złego – gdy zakładamy konto w serwisie randkowym online, mamy z reguły dostęp do różnych dodatkowych opcji takich jak wyszukiwarka profili pod kątem wieku i różnych preferencji, wysyłanie i odbieranie wiadomości, galerie zdjęć. Dzięki temu łatwiej znajdziemy drugą połowę.

ABC Randkowania Online Podczas Pandemii

Gdy już założyliśmy konto w jednym z serwisów randkowych albo zaczęliśmy korzystać z anonimowego czatu towarzyskiego online, warto przyswoić kilka zasad savoir vivre’u.

·         Dodawanie zdjęć – gdy decydujemy się ujawnić swoją aparycję, lepiej przygotować zawczasu kilka udanych portretów. Nie trzeba wynajmować profesjonalnego fotografa – być może w wykonaniu kilku zdjęć pomoże nam kolega albo koleżanka.

·         Jednorazowy seks czy tylko przyjaźń – wybór należy do nas! Nauczmy się mówić „nie”, gdy zaczniemy czuć, że ktoś posuwa się za daleko.

·         Komputer stacjonarny czy telefon – to tak naprawdę nie ma znaczenia. Anonimowe czaty działają identycznie w przeglądarce na komputerze jak i na tablecie czy smartfonie z systemem Android albo iOS. Niektóre posiadają własną aplikację.

·         Konto VIP albo Pro – wśród dostępnych serwisów online znajdziemy takie, które oferują kilka poziomów członkostwa. Warto poznać dobrze regulamin przed sięgnięciem do portfela.

·         Seks za pieniądze – żyjemy w wolnym kraju. Jeśli chcesz skorzystać z takiej propozycji, nic nie stoi na przeszkodzie. Gdy dwoje dorosłych ludzi się na coś zgadza, nikt nie może im tego zabronić!

·         Spotkanie w realu – mamy prawo tego odmówić, gdy czujemy, że osoba, z którą rozmawiamy, nam nie odpowiada. Działa to także w drugą stronę, a zatem na naszą propozycję ktoś może przystać lub nie. Pamiętajmy w takich przypadkach o zdrowym rozsądku i podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Warto wybrać miejsce publiczne, na przykład parki poinformować bliską osobę, że udajemy się na takie spotkanie.

Randki Podczas Pandemii – Podsumowanie

Statystyki nie kłamią – co raz więcej ludzi skarży się na samotność i chętnie wyrwałoby się z marazmu. Randki online podczas pandemii stanowią znakomitą okazję do tego, aby przerwać rutynę. Oczywiście nigdy nie wiemy, w którym kierunku podąży nasza nowa relacja. Warto więc być gotowym na wszystko i nie mieć nadmiernych oczekiwań. Kto wie, może poznamy kogoś na całe życie? A jeśli nawet tak się nie stanie, zawsze możemy znaleźć inną osobę. W sieci tysiące osób szukają towarzystwa i wcześniej czy później znajdziemy odpowiednią osobę. Powodzenia!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje