środa, 7 lipca 2021 13:55

Kontenery - gdzie są potrzebne? Dlaczego warto je wybrać?

Autor kal
Kontenery - gdzie są potrzebne? Dlaczego warto je wybrać?

Kontenery biurowe, sanitarne, socjalne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie z jakiegoś powodu nie może powstać budynek umożliwiający korzystanie z pewnego rodzaju usług albo potrzebny jest on tam jedynie tymczasowo.

Kontenery sanitarne - gdzie się sprawdzą?

Zakup i wynajem kontenerów to rozwiązanie, które sprawdza się w bardzo wielu branżach i sytuacjach. Dużą popularnością cieszą się między innymi kontenery sanitarne, które pozwalają w błyskawicznym wręcz tempie zorganizować kompleksowe zaplecze sanitarne. Sprawdzają się one m.in. na kempingach, polach namiotowych, impresach masowych. Kontenery sanitarne podczas urlopu w czasie pandemii to jedno z najbardziej bezpiecznych pod względem higieny rozwiązań, które rodzice cenią sobie bardzo wysoko. Budownictwo modułowe pozwala z kontenerów sanitarnych stworzyć toalety, prysznice czy umywalnie. W ten sposób można łatwo zorganizować zarówno bardzo proste, jak i rozbudowane kompleksy sanitarne. Tego typu rozwiązania posiadają pełną instalację wodną oraz kanalizacyjną, grzejniki oraz oświetlenie, co pozwala na ich użycie w każdych warunkach. Tak szerokie zastosowanie tego rozwiązania zarówno przez firmy, jak i klientów indywidualnych sprawia, że produkcja kontenerów cały czas rośnie.

Producent kontenerów G-CON podkreśla, że właściwie przy każdym obiekcie użyteczności publicznej znajdującym się na otwartym terenie potrzebny jest kontener sanitarny. Plusem tego rozwiązania jest także jego mobilność. Kontenery można swobodnie przestawiać, przewozić. Postawić można je w każdym miejscu, które ma dostęp do wodociągów i kanalizacji. Dzięki właściwej izolacji ścian, podłogi i sufitu sprawdzają się one w każdych warunkach klimatycznych.

Nie tylko sanitarne: kontenery socjalne i kontenery biurowe

Kontenery sanitarne to tylko jeden z rodzajów tego typu konstrukcji. Obecnie bardzo chętnie wykorzystywane są tzw. kontenery magazynowe, które pozwalają uzyskać większą ilość miejsca do składowania różnego rodzaju elementów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także kontenery biurowe, które powstają w zabudowie modułowej. To samowystarczalne obiekty, wyposażone w instalację elektryczną i grzewczą. Mogą one stanowić samodzielne biuro lub zaplecze socjalne. Wieloletnie doświadczenie producentów kontenerów pozwala na stworzenie przestrzeni biurowej w bardzo krótkim czasie i - co nie mniej istotne - za atrakcyjną cenę. Takie biuro może powstać w bardzo różnych miejscach. Typowym wręcz przykładem są biura agencji nieruchomości i deweloperów powstające bezpośrednio przy placu budowy konkretnego budynku. W podobny sposób można wykorzystać kontenery socjalne dla ekipy budowlanej pracującej na terenie inwestycji. Bardzo dużą zaletą kontenerów jest to, że można je ustawić właściwie w dowolny sposób, zarówno pionowy, jak i poziomy. Taka budowa modułowa pozwala szybko uzyskać powierzchnię żądanej wielkości.

Jakie zalety ma wynajem kontenerów lub ich zakup?

Dlaczego warto wybrać kontenery? Zarówno zakup, jak i wynajem kontenerów to rozwiązanie bardzo opłacalne. przede wszystkim Kontenery budowlane, mieszkalne, biurowe, socjalne czy sanitarne pozwalają w określonym miejscu w bardzo krótkim czasie stworzyć niezbędną zabudowę, która pozwala na podejmowanie określonych prac czy zapewnienie pracownikom, gościom, klientom odpowiednich warunków (np. sanitarnych). Kontenery można swobodnie ustawiać, budowa modułowa znacznie ułatwia tworzenie konstrukcji dopasowanych do potrzeb. Kontenery z reguły mają standardowe wymiary 2435x6055mm, natomiast ich producenci udostępniają możliwość indywidualnego zamówienia projektu o innych wymiarach.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje