środa, 31 sierpnia 2022 14:09

Najpierw kopał i szarpał seniorkę, a potem dopiął swego…

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Najpierw kopał i szarpał seniorkę, a potem dopiął swego…

38-latek ukradł starszej kobiecie portfel, gdy robiła zakupy w jednym z kiosków, po czym szarpał i kopał 69-latkę, by zatrzymać swój łup. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

25 sierpnia oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic Nowego Sącza doszło do kradzieży portfela. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że kiedy 69-letnia kobieta robiła zakupy w kiosku, nieznajomy mężczyzna wyrwał jej portfel. Gdy seniorka chciała odzyskać swoją własność, sprawca zaczął ją szarpać i kopać, po czym uciekł z łupem. Policjanci, sprawdzając pobliski teren, szybko trafili na mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi agresywnego złodzieja i natychmiast go zatrzymali. Zatrzymany nie miał przy sobie skradzionego portfela, ale wskazał funkcjonariuszom miejsce, w którym go ukrył.

38-letni mieszkaniec Nowego Targu został przewieziony do sądeckiej komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej tzw. mniejszej wagi, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Wobec podejrzanego prokurator zastosował również środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakazu opuszczania kraju.

Inf. i foto: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje