środa, 10 marca 2021 11:31

Koronawirus u dominikanów. Kolejny klasztor na kwarantannie

Autor Marzena Gitler
Koronawirus u dominikanów. Kolejny klasztor na kwarantannie

O zakażeniu we wspólnocie zakonnej poinformowali warszawscy dominikanie. To kolejny klasztor, który musiał ograniczyć działalność duszpasterską. Wcześniej na zakażenie koronawirusem potwierdzono w klasztorze w Poznaniu.

Warszawscy dominikanie z klasztoru na Służewie wydali komunikat o zakażeniu we wspólnocie. "Niestety kilku braci z klasztoru zachorowało na COVID-19. Chorzy bracia i ci, którzy mieli z nimi najwięcej kontaktu, są odizolowani od pozostałej wspólnoty klasztornej. Do piątku, 19 marca, klasztor będzie znajdował się w częściowej kwarantannie, a nasza posługa w kościele zostanie znacznie ograniczona."

Zakonnicy zawiesili sprawowanie spowiedzi wielkopostnej, nabożeństwa drogi krzyżowej, a mszę będzie odprawiał tylko jeden ojciec. Nie wiadomo jeszcze jak będzie ze sprawowaniem mszy si w najbliższą niedzielę.

Odwołano też wielkopostne rekolekcje parafialne, które w dniach 14-17 marca miał głosić o. Szymon Janowski OFMCap.

Częściowa kwarantanna potrwa do 19 marca.

Klasztor w Warszawie, przy którym funkcjonuje seminarium dominikańskie, to kolejna placówka, tego zakonu, która ostatnio zmaga się z epidemią. Zakażenie koronawirusem wykryto u kilku ojców ze wspólnoty w Poznaniu i od 27 lutego został on objęty kwarantanną. W najbliższą niedzielę po konsultacji z Sanepidem przywrócone zostaną tam msze św. niedzielne i w tygodniu, a od wtorku spowiedź.

foto: Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=94915848

Polska

Polska - najnowsze informacje