niedziela, 20 września 2020 12:08

Tragedia w DPS – prawie wszyscy pensjonariusze zakażeni

Autor Tomasz Stępień
Tragedia w DPS – prawie wszyscy pensjonariusze zakażeni

82 na 85 pensjonariuszy w DPS Jędrzejów jest zakażonych koronawirusem. Ale to nie wszystkie zakażenia w tej placówce. W sumie jest ich ponad 100.

Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w województwie opolskim, w powiecie brzeskim, w gminie Grodków. Dzisiaj na Opolszczyźnie odnotowano rekord zakażeń – 84 nowe przypadki. To czwarty wynik w kraju, zaraz po Małopolsce. Większość z nowych przypadków to bardzo duże ognisko zakażenia – właśnie w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie. Opolszczyzna do tej pory była jednym z województw o najmniejszej ilości zakażeń – poniżej 2000 od początku pandemii. Nowe ognisko może to zmienić.

Jak informuje Wojewoda Opolski Adrian Czubak, zakażeni są zarówno pensjonariusze jak i pracownicy DPS Jędrzejów. Sytuacja jest trudna. W placówce przebywa 85 pensjonariuszy. Gdy nadeszły wyniki testów, okazało się że 82 pensjonariuszy uzyskało dodatni wynik testu na obecność koronawirusa , 1 z pacjentów ma wynik ujemny, 2 niejednoznaczne.

Ale to nie wszystko. Dodatni wynik uzyskało również 24 pracowników placówki. Tak więc w DPS-ie łącznie zakażone są 104 osoby.

Spośród pracowników placówki 37 osób uzyskało wynik ujemny, a 2 niejednoznaczny.

Pacjenci z niejednoznacznym wynikiem testu, będą mieli powtarzane badanie za 3 dni.

fot. domyseniora.pl/ (DPS w Jędrzejowie)

Polska

Polska - najnowsze informacje