niedziela, 29 listopada 2020 20:30

Koronawirus w Licheniu. Cała wspólnota na kwarantannie. Sanktuarium zamknięte?

Autor Tomasz Stępień
Koronawirus w Licheniu. Cała wspólnota na kwarantannie. Sanktuarium zamknięte?

Zakonnicy z Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zakażeni koronawirusem. Nie wiadomo dokładnie, ile przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano, ale aby nie narażać zdrowia wiernych cała wspólnota poddała się kwarantannie. Mimo to Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pozostaje otwarte dla pielgrzymów.

– W związku z wykryciem w naszym domu zakonnym obecności wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie pielgrzymów, pracowników i swoje, podjęliśmy decyzję o poddaniu się kwarantannie całej wspólnoty zakonnej Księży Marianów w Licheniu Starym, od dnia 29 listopada 2020r – informuje licheńskie Sanktuarium.

Najprawdopodobniej jednak wierni, którzy odwiedzili w ostatnim czasie w Sanktuarium mogą być spokojne – prawdopodobieństwo, że doszło do zakażenia jest bardzo niskie. Jak informują księża, osoby, u których potwierdzono obecność wirusa COVID-19 pozostają w izolacji, od dłuższego czasu nie posługiwały w bazylice, ani w innych kościołach objętych posługą duszpasterską, a więc nie miały kontaktu z wiernymi.

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym, mimo że jest jako miejsce kultu maryjnego stosukowo młode w porównaniu z innymi ośrodkami pątniczymi, corocznie odwiedza nawet dwa miliony pielgrzymów. I właśnie ze względu na ogromną popularność i potrzeby wiernych, Księża Marianie zdecydowali o tym, że Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pozostaje otwarte dla pielgrzymów. Msze św. będą odprawiane według dotychczasowego porządku, zarówno w bazylice, jak i w kościołach: parafialnym oraz w kościele w lesie grąblińskim. Posługę sakramentalną sprawować będą Księża Marianie z innych parafii mariańskich i zamieszkają poza domem zakonnym. – Wszystkie zamówione intencje mszalne indywidualne, oprócz intencji stałych w bazylice, zostaną odprawione w kaplicy domu zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice zostaje czasowo zawieszona – informuje licheńskie Sanktuarium.

Kancelaria parafialna na czas kwarantanny pozostanie zamknięta.

koronawirus najnowsze informacje

Fot: Czechu81, Wikipedia

Polska

Polska - najnowsze informacje