środa, 5 sierpnia 2020 13:50

Koronawirus w Radiu Kraków. Jest komunikat rozgłośni!

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w Radiu Kraków. Jest komunikat rozgłośni!

Zarząd Radia Kraków poinformował, że pracownicy Radia Kraków mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Zakażenie potwierdzono u pracownika firmy informatycznej, która obsługuje rozgłośnię.

W środę, 5 sierpnia, Zarząd Radia Kraków otrzymał informację od firmy, która świadczy dla Rozgłośni obsługę informatyczną, że jeden z jej pracowników ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 - poinformowała stacja.

Zakażona osoba przebywa w izolacji domowej od 1 sierpnia. Przygotowywana jest lista osób, które miały w ostatnich dniach w Rozgłośni bezpośredni kontakt z zakażoną osobą. Zarząd Radia Kraków zobowiązał także do świadczenia pracy zdalnej wszystkie te osoby, które mogą w ten sposób wykonywać swoje zadania.

W siedzibie Rozgłośni od 13 marca obowiązują obostrzenia epidemiczne, wśród nich obowiązek pomiaru temperatury przez wszystkie wchodzące osoby, wymóg dezynfekcji rąk, a także zakaz wstępu gości i interesantów Radia do pomieszczeń na III i IV piętrze Rozgłośni, gdzie znajdują się studia emisyjne i pokoje redakcyjne - informuje Zarząd RK.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje