poniedziałek, 28 lutego 2022 12:52

Kosiniak-Kamysz w Krakowie: "Oczekuję od premiera kilkakrotnych wystąpień dziennie"

Autor Marzena Gitler
Kosiniak-Kamysz w Krakowie: "Oczekuję od premiera kilkakrotnych wystąpień dziennie"

Kolejki na stacjach benzynowych, panika, że zabraknie benzyny, gorączkowe wypłaty z bankomatów - tak wielu zareagowało na informację o ataku Rosji na Ukrainę. Władysław Kosiniak-Kamysz w Krakowie zaapelował do premiera o walkę z dezinformacją. - To wojna hybrydowa, która też się toczy na terytorium Polski - podsumował.

Szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w briefingu w Krakowie poświęconym sytuacji na Ukrainie i zagrożeniu dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, jakie niesie uzależnienie się od Rosji.

Z dziennikarzami spotkali się również europoseł Adam Jarubas i były wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz. Wystąpienie miało być poświęcone Funduszowi Sprawiedliwej Transformacji, ale sprawa zeszła na plan dalszy wobec agresji Rosji na Ukrainę i konieczności udzielenie wszelkiej pomocy przybywającym do Polski uchodźcom.

Szef PSL odniósł się do fake newsów, które doprowadzają do paniki w naszym kraju.  - Bardzo ważne jest teraz to, aby rządzący szybko informowali społeczeństwo i walczyli z dezinformacją - mówił Kosiniak - Kamysz w Krakowie. Zaapelował też do premiera o częste wystąpienia i podjęcie walki z dezinformacją.

- Te informacje, że zabraknie benzyny, kolejki na stacjach benzynowych, benzyna po 9 zł na niektórych stacjach, wypłaty z bankomatów, zakupy - wyliczał lider PSK zjawiska, które od momentu zaatakowania Ukrainy przez Rosję wystąpiły w naszym kraju.

- To jest rola rządu, żeby cały czas informować i rozmawiać ze społeczeństwem. Oczekuję od premiera kilkakrotnych wystąpień dziennie i walki z dezinformacją, walki z wojną hybrydową, która też się toczy na terytorium Polski - zaapelował Władysław Kosiniak-Kamysz.

Odniósł się też do kwestii sankcji dla Rosji. - Jeśli chodzi o odpowiedź Europy to powinna być jak rzymski legion  czyli idąca w zwartym szyku. Szkoda, że niektóre państwa z tego szyku się wyłamały i nie dały dobrej odpowiedzi. Odpowiedź musi być wspólnotowa całej Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i wszystkich państw demokratycznych, aby ona miała efekt - podsumował.

fot. Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje