wtorek, 28 listopada 2023 14:16

Kosztowna podróż na hulajnogach. Za "jazdę wężykiem" zapłacili 3,5 tys. zł

Autor Marzena Gitler
Kosztowna podróż na hulajnogach. Za "jazdę wężykiem" zapłacili 3,5 tys. zł

Policjanci z Andrychowa ukarali mandatami dwóch mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy ewidentnie jechali hulajnogami elektrycznymi pod wpływem alkoholu. To była kosztowna jazda.

W niedzielę, 26 listopada, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego andrychowskiego komisariatu zauważyli na ul. Przemysłowej w Andrychowie dwóch mężczyzn, którzy jadąc hulajnogami elektrycznymi mieli wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi zatrzymali ich do kontroli. Jak się okazało obaj wcześniej spożyli alkohol. 19-letni mieszkaniec gminy Andrychów miał w organizmie 0,81 promila alkoholu, natomiast u drugiego kierującego, 19-letniego mieszkańca gminy Wieprz, urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu.

W związku z popełnionymi wykroczeniami pierwszy z mężczyzn został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych, z kolei drugi – mandatem w kwocie 1 tys. złotych.

Policja apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1 tys. złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2,5 złotych.

fot. pixabay

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka