czwartek, 6 października 2022 07:14

Koszula do karmienia – jak wybrać odpowiednią?

Autor Artykuł sponsorowany
Koszula do karmienia – jak wybrać odpowiednią?

Koszula do karmienia to bardzo przydatny strój podczas karmienia dziecka piersią. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jego wyboru.

Rodzaj koszuli do karmienia

Podczas wyboru koszuli do karmienia powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rodzaj. W sprzedaży można aktualnie znaleźć modele koszul do karmienia, które znacząco różnią się między sobą krojem oraz sposobem użytkowania.

Wśród podstawowych rodzajów koszul do karmienia można wskazać następujące:

  • koszula do karmienia dyskretna, która jest odcinana pod biustem i ma uchylny dekolt, który ułatwia karmienie,
  • koszula rozpinana na środku, która jest najbardziej podobna do modeli tradycyjnych,
  • koszula rozsuwana lub rozpinana po obu stronach,
  • koszula rozpinana na całej długości,
  • koszula z gumką przy dekolcie.

Wykończenie dekoltu

Wśród podstawowych kwestii związanych z wyborem koszuli do karmienia można wskazać wykończenie jej dekoltu. Koszule do karmienia różnią się między sobą stopniem zabudowania, a w sprzedaży można znaleźć zarówno koszule do karmienia na ramiączkach, jak i modele z długimi lub krótkimi rękawami. Sposób wykończenia dekoltu ma bardzo duży wpływ na komfort użytkowania danego modelu koszuli. Dlatego podczas jego wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na swoją budowę ciała, a także wielkość piersi. Dzięki temu na pewno uda się wybrać dobrze dopasowaną koszulę do karmienia. Bardzo dobrym wyborem będzie koszula do karmienia z kopertowym dekoltem, ale także z odpinanymi ramiączkami. Warto ją dopasować w sposób indywidualny.

Sposób rozpinania

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru koszuli do karmienia, jest jej sposób rozpinania. W sprzedaży można znaleźć koszule zapinane na guziki, haftki, zatrzaski, a także modele wiązane. Najlepiej wybrać koszulę zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Warto przetestować wybrane modele przed zakupem oraz zdecydować się na taki, który będzie najpraktyczniejszy podczas codziennego karmienia dziecka.

Materiał wykończenia

Podczas wyboru koszuli do karmienia na uwagę zasługuje także materiał wykończenia tego stroju. Koszula ciążowa może być wykonana z dość zróżnicowanych materiałów. Największą popularnością cieszy się bawełna, która charakteryzuje się wysoką jakością i jest bardzo praktyczna. Kobiety czują się w niej niezwykle komfortowo. Oprócz bawełny polecany jest również muślin, który jest lekki i umożliwia skórze swobodne oddychanie

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje