sobota, 14 maja 2022 08:05

Kradł na terenie gminy Niepołomice, zatrzymano go w Krakowie. Sukces wielickich policjantów

Autor Katarzyna Jamróz
Kradł na terenie gminy Niepołomice, zatrzymano go w Krakowie. Sukces wielickich policjantów

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wytropili i zatrzymali 32-letniego obywatela Gruzji, któremu zarzucono kradzieże paliwa ze stacji paliw na terenie gminy Niepołomice.

W okresie od 14 do 20 marca, na terenie trzech stacji benzynowych w gminie Niepołomice doszło do kradzieży paliwa w postaci oleju napędowego oraz benzyny. Sprawca dokonywał przestępstwa w ten sposób, że VW Polo podjeżdżał pod dystrybutor samoobsługowy i tankował paliwo do zbiornika, który umieszczony był w bagażniku jego pojazdu. Po zatankowaniu paliwa (o wartości od 570 do 800 zł) odjeżdżał, nie uiszczając opłaty. Wieliccy kryminalni na podstawie monitoringu ustalili numer rejestracyjny pojazdu, następnie kto jest jego użytkownikiem i wytypowali podejrzanego, którym okazał się 31-latek z Gruzji mieszkający w Krakowie.

Wieliccy funkcjonariusze 21 kwietnia zatrzymali go na terenie Krakowa. 32-latek usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży różnego rodzaju paliw na szkodę stacji benzynowych. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf./Fot.: Małopolska Policja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje