czwartek, 9 lutego 2023 16:17

Kraków. 48-letni diler zatrzymany na Podgórzu

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. 48-letni diler zatrzymany na Podgórzu

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali 48-latka, który w swoim mieszkaniu w Podgórzu, przechowywał m.in. ponad 80 gramów marihuany oraz ponad 70 gramów amfetaminy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

3 lutego br. kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie pojechali do jednego z podgórskich mieszkań, gdzie, jak ustalili, mógł przebywać mężczyzna będący w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. W wytypowanym mieszkaniu zastali 48-latka. Mieszkaniec Podgórza poinformowany przez funkcjonariuszy o przyczynach „wizyty” dobrowolnie wydał kilkadziesiąt woreczków wypełnionych białą substancją oraz kilkadziesiąt zawierających susz roślinny. Następnie funkcjonariusze przeszukali mieszkanie, w którym dodatkowo znaleźli m.in. wagę elektroniczną. 48-latek został zatrzymany oraz przewieziony do Komisariatu Policji V w Krakowie, gdzie złożył wyjaśnienia.

Policjanci przebadali testerami narkotykowymi zawartość zabezpieczonych woreczków strunowych. Jak się okazało, biały proszek to amfetamina o łącznej wadze ponad 70 gramów netto, natomiast susz roślinny to ponad 87 gramów marihuany. Wobec mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. 48-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka