piątek, 4 grudnia 2020 15:56

Kraków. Protest bez maseczek! Święto Wolności na Plantach

Autor Marzena Gitler
Kraków. Protest bez maseczek! Święto Wolności na Plantach

Przeciwnicy rządowych obostrzeń, którzy epidemię koronawirusa nazywają "plandemią" spotkają się po raz kolejny w Krakowie, aby zaprotestować przeciwko atmosferze strachu, izolacji i testom.

"Żądamy zakończenia plandemii! Powołując się na polskich profesorów i lekarzy - dr Zbigniewa Martykę, prof. dr hab. n. med. Ryszarda Rutkowskiego, lek. Pawła Basiukiewicza i innych - żądamy zaniechania wszelkich testów, izolacji i kwarantanny. Największe autorytety światowe (m.in. prof. Sucharit Bhakdi, prof. John Ioannidis, prof. Klaus Puschel) twierdzą, że nowy koronawirus COVID-19 NIE różni się od innych koronawirusów, że liczba osób, dla których ten wirus okazał się śmiertelny jest o wiele razy niższa niż podają oficjalne dane.Nieuzasadnione jest generowanie paniki i strachu oraz ograniczanie praw obywatelskich. Przeciwstawiamy się przymusowym szczepieniom. Żądamy przywrócenia normalności!" - napisali w zapowiedzi wydarzenia, które rozpocznie się w sobotę, 5 grudnia o godz. 12.

Gdzie odbędzie się Marsz o Wolność?

Przewidziane są cztery zgromadzenia w stosownej odległości od Poczty Głównej do Bramy Florjańskiej. Co ciekawe, uczstnicy protestu mogą nie mieć maseczek, bo Święto Wolności będzie się odbywało na terenie zielonym.

Marsz przejdzie od skrzyżowania ulic Basztowej (do Barbakanu) i Westerplatte (Poczty Głównej) przez Planty od ul. Siennej w kierunku Barbakanu, następnie w kierunku Wawelu. Przejście na Bulwary i Bulwarami do Mostu Powstańców Śląskich.

Organizatorem wydarzenia jest m.in. lider Ruchu Społecznego Marsz o Wolność Kraków, Jan Góral. Dzień później, 6 grudnia zapowiada Mikołajowy marsz anty-covidowy w Brzesku.

Święto Wolności na Krakowskich Plantach. 12.00 5 XII Uśmiech Przytulenie Bliskość Naprawdę nie brakuje Wam tego?

Opublikowany przez Jana Góral Środa, 2 grudnia 2020

Wydarzenie na Fb: Marsz o Wolność Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje