piątek, 15 lipca 2022 14:02

Kraków będzie miał cmentarz dla psów? Jego brak „trudno nazwać inaczej niż wstydem”

Autor Mirosław Haładyj
Kraków będzie miał cmentarz dla psów? Jego brak „trudno nazwać inaczej niż wstydem”

Radny Łukasz Gibała zachęca do podpisania petycji w sprawie utworzenia w Krakowie cmentarza dla psów. Brak takiego miejsca, zdaniem Gibały, "trudno nazwać inaczej niż wstydem".

Temat utworzenia w Krakowie cmentarza dla zwierząt podjął w mediach społecznościowych radny Łukasz Gibała.

– Nasi pupile są najczęściej także naszymi najlepszymi przyjaciółmi czy członkami rodziny. I chociaż wszyscy bardzo byśmy tego chcieli, to niestety zwierzaki nie będą z nami wiecznie

– przekazuje Łukasz Gibała.

Obecnie nie ma w Krakowie cmentarza dla zwierząt. Radny przypomina, że zgodnie z prawem nie można grzebać zwierząt w przydomowym ogródku.

– Cmentarze dla zwierząt nie są pomysłem nowym, również w naszym mieście – jednak mimo trwających ponad 20 lat starań o stworzenie takiego miejsca, do dziś to się nie udało. W tym czasie w Polsce powstało kilkanaście tego typu obiektów, m.in. w Gdańsku, Bytomiu czy Rybniku. To, że Kraków, jako drugie co do wielkości w kraju i ważne na mapie Europy miasto, nie ma własnego cmentarza dla zwierząt, trudno nazwać inaczej niż wstydem

– ocenia Łukasz Gibała i dodaje:

– W związku z tym stworzyliśmy jako Kraków dla Mieszkańców petycję o utworzenie w Krakowie cmentarza dla zwierząt. Liczę także na Twój podpis - w końcu silne emocje po stracie pupila to doświadczenie tak wielu z nas.

Petycję można podpisać na www.krakowdlamieszkancow.com/cmentarzdlazwierzat/.

Inf.: FB

Fot.: Wikipedia (cmentarz w Toruniu)

Kraków

Kraków - najnowsze informacje