czwartek, 10 czerwca 2021 13:08

Kraków. Duże zmiany w komunikacji. Dwie linie zmienią trasę

Autor Marzena Gitler
Kraków. Duże zmiany w komunikacji. Dwie linie zmienią trasę

W najbliższy weekend dwie linie autobusowe zmienią trasę. Obie już na stałe pojadą innymi ulicami. Powstanie też nowy przystanek na ul. Wrocławskiej przy w rejonie skrzyżowania z ul. Łokietka i Friedleina.

W sobotę, 12 czerwca, MPK zapowiada zmiany w kursowaniu dwóch linii autobusowych nr 130 i 140. Pierwsza z nich pojedzie ul. Stachiewicza, a druga - ul. Łokietka, Makowskiego, Różyckiego i Weissa.

Jak teraz pojadą autobusy?

  • Linia 130 - zmiany w trasie:

Linia nr 130 będzie kursować po nowej trasie: „Dworzec Główny Zachód” – ... – ul. Wrocławska, ul. Stachiewicza, ul. Makowskiego, ul. Różyckiego – „Azory”.

Przystanek „Makowskiego” w kierunku „Dworca Głównego Zachód” zostanie przeniesiony na ul. Makowskiego przed skrzyżowanie z ul. Stachiewicza.

Na nowym odcinku trasy linia będzie obsługiwać przystanek „Stachiewicza” tylko w kierunku ul. Makowskiego.

Na ul. Wrocławskiej zostanie uruchomiony nowy przystanek „Friedleina”.

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

  • Linia 140 zmiany w trasie:

Linia nr 140 będzie kursować po nowej trasie „Nowy Kleparz” – ul. Prądnicka, ul. Doktora Twardego, ul. Wybickiego, ul. Łokietka, ul. Makowskiego, ul. Różyckiego, pętla „Azory”, ul. Weissa, ul. Radzikowskiego – „Radzikowskiego Osiedle”. Powrót: „Radzikowskiego Osiedle” – ul. Conrada, ul. Weissa, pętla „Azory”, ul. Różyckiego, ul. Makowskiego, ul. Łokietka, ul. Wybickiego, ul. Doktora Twardego, ul. Prądnicka – „Nowy Kleparz”.

Przystanki „Łobzów SKA” oraz „Radzikowskiego” nie będą już obsługiwane przez tę linię.

Linia będzie obsługiwać przystanki „Władysława Łokietka”, „Makowskiego” (w obu kierunkach za skrzyżowaniem z ul. Stachiewicza) i „Różyckiego”.

Zostanie uruchomiony przystanek „Azory” w kierunku pętli „Radzikowskiego Osiedle”.

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

Linia będzie kursować w dni powszednie w godz. 4.30-21.00, w soboty - w godz. 6.00-20.00 i w święta - w godz. 8.00-20.00.

Nowy przystanek na Wrocławskiej

Na ul. Wrocławskiej zostanie uruchomiony nowy przystanek o nazwie „Friedleina”, zlokalizowany w rejonie skrzyżowania z ul. Łokietka i Friedleina. Będzie on obsługiwany przez linie nr 130 i 904.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 130 i 140, o okresie obowiązywania rozpoczętym najpóźniej w 11 czerwca, zachowują ważność (do końca ich okresu ważności) na dotychczasowych oraz nowych trasach. Natomiast bilety o okresie obowiązywania rozpoczętym w 12 czerwca lub później zachowują ważność tylko na nowych trasach.

foto: Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje