W najbliższy weekend dwie linie autobusowe zmienią trasę. Obie już na stałe pojadą innymi ulicami. Powstanie też nowy przystanek na ul. Wrocławskiej przy w rejonie skrzyżowania z ul. Łokietka i Friedleina.
W sobotę, 12 czerwca, MPK zapowiada zmiany w kursowaniu dwóch linii autobusowych nr 130 i 140. Pierwsza z nich pojedzie ul. Stachiewicza, a druga - ul. Łokietka, Makowskiego, Różyckiego i Weissa.
Jak teraz pojadą autobusy?
- Linia 130 - zmiany w trasie:
Linia nr 130 będzie kursować po nowej trasie: „Dworzec Główny Zachód” – ... – ul. Wrocławska, ul. Stachiewicza, ul. Makowskiego, ul. Różyckiego – „Azory”.
Przystanek „Makowskiego” w kierunku „Dworca Głównego Zachód” zostanie przeniesiony na ul. Makowskiego przed skrzyżowanie z ul. Stachiewicza.
Na nowym odcinku trasy linia będzie obsługiwać przystanek „Stachiewicza” tylko w kierunku ul. Makowskiego.
Na ul. Wrocławskiej zostanie uruchomiony nowy przystanek „Friedleina”.
Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.
- Linia 140 zmiany w trasie:
Linia nr 140 będzie kursować po nowej trasie „Nowy Kleparz” – ul. Prądnicka, ul. Doktora Twardego, ul. Wybickiego, ul. Łokietka, ul. Makowskiego, ul. Różyckiego, pętla „Azory”, ul. Weissa, ul. Radzikowskiego – „Radzikowskiego Osiedle”. Powrót: „Radzikowskiego Osiedle” – ul. Conrada, ul. Weissa, pętla „Azory”, ul. Różyckiego, ul. Makowskiego, ul. Łokietka, ul. Wybickiego, ul. Doktora Twardego, ul. Prądnicka – „Nowy Kleparz”.
Przystanki „Łobzów SKA” oraz „Radzikowskiego” nie będą już obsługiwane przez tę linię.
Linia będzie obsługiwać przystanki „Władysława Łokietka”, „Makowskiego” (w obu kierunkach za skrzyżowaniem z ul. Stachiewicza) i „Różyckiego”.
Zostanie uruchomiony przystanek „Azory” w kierunku pętli „Radzikowskiego Osiedle”.
Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.
Linia będzie kursować w dni powszednie w godz. 4.30-21.00, w soboty - w godz. 6.00-20.00 i w święta - w godz. 8.00-20.00.
Nowy przystanek na Wrocławskiej
Na ul. Wrocławskiej zostanie uruchomiony nowy przystanek o nazwie „Friedleina”, zlokalizowany w rejonie skrzyżowania z ul. Łokietka i Friedleina. Będzie on obsługiwany przez linie nr 130 i 904.
Zasady zachowania ważności biletów okresowych:
Bilety okresowe wykupione na linie nr 130 i 140, o okresie obowiązywania rozpoczętym najpóźniej w 11 czerwca, zachowują ważność (do końca ich okresu ważności) na dotychczasowych oraz nowych trasach. Natomiast bilety o okresie obowiązywania rozpoczętym w 12 czerwca lub później zachowują ważność tylko na nowych trasach.
foto: Bogusław Świerzowski / krakow.pl