poniedziałek, 7 marca 2022 21:59

Kraków: EKIPA pomoże Ukrainie. Youtuberzy przekazali sporą kwotę Ukraińcom, ale na tym nie koniec!

Autor Katarzyna Jamróz
Kraków: EKIPA pomoże Ukrainie. Youtuberzy przekazali sporą kwotę Ukraińcom, ale na tym nie koniec!

W ostatnim filmiku na kanale EKIPY grupa youtuberów poinformowała, że zdecydowała się zorganizować zbiórkę, dzięki której będą mogli pomóc uchodźcom z Ukrainy. Na początku wpłacili 250 000 złotych, by jak najszybciej móc podjąć odpowiednie działania.

Ekipa to aktualnie najpopularniejszy skład twórców polskiego YouTube'a. Utwory z ich płyty biły rekordy popularności, a lody stworzone we współpracy z firmą Koral przez długi czas wyprzedawały się w zawrotnym tempie. Ich kanały subskrybują miliony widzów. Karol "Friz" Wiśniewski na ten fenomen pracował latami.

W poniedziałek (7 marca) na kanale Ekipy na platformie YouTube, pojawiło się nagranie, w którym wzięli udział wszyscy jej członkowie. Youtuberzy przekazali, że ze względu na to, iż dużo osób czeka na finał kolejnego sezonu, chcieliby te zasięgi wykorzystać, aby jak najwięcej internautów dowiedziało się o organizowanej przez nich zbiórce. Dochód z niej w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla ukraińskich uchodźców. Friz wraz z Wujkiem Łukim (Łukasz Wojtyca) poinformowali, że za zebrane pieniądze będą wynajmować Ukraińcom mieszkania, opłacone na cały rok z góry.

Finał 3. sezonu, który jest ściśle powiązany ze zrzutką, został przeniesiony na 12 marca. Tromba (Mateusz Trąbka) podczas nagrania powiedział, że cały dochód z kanału Ekipa z marca i kwietnia zostanie przekazany na stworzoną przez nich akcję charytatywną.

– W trakcie tych dwóch miesięcy, te filmy zarobią prawdopodobnie między 90 a 95% swoich ogólnych przychodów, chcemy to przekazać. Zrobimy to trochę z wyprzedzeniem. Założyliśmy, że mniej więcej to będzie ćwierć miliona złotych i tyle właśnie wpłacimy jako EKIPA, na poczet pomocy wynajęcia tych nieruchomości, żeby jak najbardziej pomóc. Oczywiście jeżeli te filmy zarobią więcej, to wszystko przekażemy!

– zapewnił Karol Wiśniewski.

Friz zachęcił, by widzowie również włączyli się w zbiórkę, przekazując na ten szczytny cel pieniądze. Dzięki temu będą mogli pomóc większej ilości osób. Youtuberzy zapewnili, że wszystko będą relacjonować na bieżąco, m.in. jakie przychody generują filmy na wspólnym kanale.

Na sam koniec influencerzy zwrócili się do swoich odbiorców z pytaniem, czy chcą, by udostępnili piosenkę, którą nagrali. Ze względu na to, że ma wesoły charakter, nie wiedzą, czy w obecnej sytuacji powinni ją wypuszczać. Decyzję w tej sprawie pozostawili swoim odbiorcom.

– W obliczu wojny, którą Rosja wypowiedziała Ukrainie, chcemy, aby oczy wszystkich zwróciły się ku naszym sąsiadom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, wymagającej ogromnej determinacji i współpracy. Potępiając bezlitosną, rosyjską inwazję, postanowiliśmy stworzyć zbiórkę, aby solidaryzując się, zapewnić realną, skuteczną i długoterminową pomoc obywatelom Ukrainy

– napisali członkowie Ekipy w opisie zrzutki.

Dzięki funduszom ze zbiórki zostaną zapewnione mieszkania Ukraińcom, którzy uciekli ze swojej ojczyzny. Poza wynajęciem zakwaterowania w pracę youtuberzy chcą zaangażować obywateli Ukrainy, którzy swoje dotychczasowe życie zostawili w państwie dotkniętymi atakami rosyjskiego agresora.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/ekipa

Fot.: Facebook EKIPA

Kraków

Kraków - najnowsze informacje