poniedziałek, 12 kwietnia 2021 11:58

Kraków. Gigantyczna kolejka na Podwalu. MPK chroni się przed pandemią

Autor Marzena Gitler
Kraków. Gigantyczna kolejka na Podwalu. MPK chroni się przed pandemią

74 osoby stały dzisiaj około południa w kolejce do punktu sprzedaży biletów MPK przy ul. Podwale. Kolejka była tak długa, że skręcała w ul. Kapucyńską - informuje radny Łukasz Gibała. W Krakowie z powodu obostrzeń otwarty jest tylko jeden Punkt Sprzedaży Biletów.

Zamknięcie wszystkich Punktów Sprzedaży Biletów od 29 marca oprócz jednego - przy ul. Podwale to decyzja krakowskiego MPK. O trudnej sytuacji pasażerów, którzy potrzebują wymienić lub kupić bilet miesięczny pisaliśmy już pod koniec marca. Przed jedynym otwartym punktem przy ul. Podwale od razu ustawiła się długa kolejka.

Kraków. Długa kolejka pod jedynym czynnym Punktem Sprzedaży Biletów
Wiadomości Kraków. Długa kolejka pasażerów ustawiła się pod jedynym czynnym Punktem Sprzedaży Biletów w milionowym mieście. O powód takiej decyzji pytamy pytamy rzecznika prasowego krakowskiego MPK Marka Gancarczyka.

O powód podjęcia kontrowersyjnej decyzji decyzji zapytaliśmy wtedy rzecznika MPK SA w Krakowie Marka Gancarczyka, który tłumaczył, że chodzi o bezpieczeństwo pasażerów.

- Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo pasażerów, dlatego zależy nam na ograniczeniu bezpośrednich wizyt i kontaktów w Punktach Sprzedaży Biletów - mówił rzecznik. - Zachęcamy wszystkich pasażerów do korzystania z możliwości zakupu biletów przez Internet, aplikacje mobilne lub automaty biletowe.

- Nie chodzi nam o to, aby pasażerowie stali w kolejce do jednego punktu, tylko o to, aby w ogóle zrezygnowali z wizyt w PSB w obecnej sytuacji bardzo dużego wzrostu liczby zarażeń - wyjaśnił Gancarczyk. - Dlatego apelujemy, aby z otwartego PSB przy ul. Podwale 3/5 korzystały wyłącznie te osoby, których sprawy nie mogą być obecnie zrealizowane przez Internet (dotyczy m.in. osób wnioskujących o wydanie lub przedłużenie uprawnień Karty Krakowskiej z tytułu płacenia podatków w Krakowie oraz osób kupujących bilety specjalne). Zdecydowaliśmy się na pozostawienie otwartego tego punktu nieprzypadkowo, bo ma największą powierzchnię i znajduje się w centrum miasta. Zdecydowaliśmy się także na wydłużenie godzin otwarcia tego PSB od 7.00 do 20.00 (punkt będzie więc czynny dłużej o pięć godzin) - poinformował.

Jak widać jednak mieszkańcy mają sprawy niecierpiące zwłoki. Dziś przed jedynym czynnym punktem czekały aż 74 osoby. Sprawą zainteresował się nawet radny Łukasz Gibała, który poinformował, że już podjął interwencję, której celem jest otwarcie pozostałych punktów.  

74 osoby stały dzisiaj około południa w kolejce do punktu sprzedaży biletów MPK przy ul. Podwale. Kolejka była tak...

Opublikowany przez Łukasza Gibałę Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

"74 osoby stały dzisiaj około południa w kolejce do punktu sprzedaży biletów MPK przy ul. Podwale. Kolejka była tak długa, że skręcała w ul. Kapucyńską - poinformował na Facebooku radny Łukasz Gibała. -  Wszystko dlatego, że MPK ze względu na pandemię zdecydowało o zamknięciu wszystkich punktów poza jednym. Jaki jest w tym sens? Dlaczego sklepy mogą być otwarte w reżimie sanitarnym, a punkty z biletami nie? Interweniuję już w tej sprawie i mam nadzieję, że praca pozostałych punktów zostanie wkrótce wznowiona" - zapowiedział radny.  

Jak wyjaśniło MPK, 12 kwietnia ponad 50 proc. osób stojących w kolejce do Punktu Sprzedaży Biletów przy ul. Podwale 3/5 przyszło tam, aby nabyć bilet, który mogliby łatwo i bez kolejki kupić np. w jednym z ponad 160 automatów KKM.

foto: Fb Łukasz Gibała

Kraków

Kraków - najnowsze informacje