piątek, 1 lipca 2022 04:47

Kraków. Iga Świątek i Agnieszka Radwańska zagrają w Tauron Arenie. Zdobycie biletu graniczy z cudem?

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Iga Świątek i Agnieszka Radwańska zagrają w Tauron Arenie. Zdobycie biletu graniczy z cudem?

W czwartek, 30 czerwca o godz. 18.00 za pośrednictwem www.igaswiatek.pl ruszyła sprzedaż biletów na wyjątkowe wydarzenie z udziałem Igi Świątek, Agnieszki Radwańskiej, Serhija Stachowskiego i Martyna Pawelskiego, 23 lipca o 12.00 w TAURON Arenie Kraków. Pierwsza pula biletów, licząca 10 tysięcy sztuk, rozeszła się błyskawicznie. Druga pula, około 5 tysięcy biletów zostanie uruchomiona 11 lipca.

Tenisiści rozegrają mecz miksta, a Iga i Agnieszka także set meczu singlowego, w słusznym celu – aby zebrać środki na pomoc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną w Ukrainie. Sędzią główną meczu zostanie ukraińska tenisistka Elina Svitolina, a gościem specjalnym reprezentującym Ukrainę będzie były piłkarz Andrij Szewczenko.

Przewidziano dwie tury sprzedaży biletów. Pierwsza pula biletów, które trafiły do sprzedaży 30 czerwca, licząca 10 tysięcy sztuk, rozeszła się błyskawicznie. Druga pula, około 5 tysięcy biletów zostanie uruchomiona 11 lipca.

Link do sprzedaży biletów można znaleźć na www.igaswiatek.pl. Sprzedaż prowadzi Ticket Master.

– Mam nadzieję, że zobaczymy się licznie w Krakowie, aby okazać solidarność Ukrainie i poprzez sport wspólnie, realnie pomóc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną za naszą wschodnią granicą. Cały dochód ze sprzedaży biletów, którą właśnie rozpoczęliśmy, zostanie przekazany trzem organizacjom, między innymi oficjalnemu funduszowi pomocowemu Ukrainy United 24 na pomoc medyczną niesioną dzieciom w szpitalach na terenie Ukrainy

mówi Iga Świątek.

Środki zebrane dzięki wydarzeniu zostaną przekazane także do UNICEF Polska na wsparcie ukraińskich dzieci, które w wyniku wojny znalazły się w Polsce, oraz do fundacji Eliny Svitoliny, najlepszej ukraińskiej tenisistki, która po wybuchu wojny przeformułowała działalność swojej fundacji, aby nieść bezpośrednią pomoc ukraińskim tenisistom i ich rodzinom uciekającym przed wojną.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje