sobota, 16 stycznia 2021 14:17

Kraków. Kiedy wróci ruch na skrzyżowaniu ul. Herberta i Witosa?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Kiedy wróci ruch na skrzyżowaniu ul. Herberta i Witosa?

Spółka Trasa Łagiewnicka SA poinformowała, kiedy zostanie otwarte skrzyżowanie ul. Herberta i Witosa. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to niebawem.

Pod koniec tego roku w pełni będziemy mogli korzystać z całej Trasy Łagiewnickiej – od Kurdwanowa do Ruczaju. Z kolei wiosną 2021 zakończą się w większości prace ziemne i usunięte zostaną związane z tym zanieczyszczenia z okolicznych jezdni i chodników - deklaruje spółka.

Na początku 2022 r. uruchomione zostaną nowe linie tramwajowe i autobusowe, w ramach infrastruktury Trasy Łagiewnickiej. Dzięki nim poprawi się dostępność oraz czas przejazdu komunikacją zbiorową w tej części miasta.

Co ważne, spółka Trasa Łagiewnicka SA rozpoczęła przygotowania do realizacji pozostałych elementów Trzeciej Obwodnicy Krakowa, czyli Trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej. Ich budowa przyczyni się do usprawnienia ruchu samochodowego na południu i zachodzie miasta, ale i poprawi warunki kursowania komunikacji miejskiej oraz pozwoli na odciążenie centrum miasta w tych Alej Trzech Wieszczów z ruchu samochodowego.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje