poniedziałek, 14 lutego 2022 11:06

Kraków. Kolejne zatrzymania w związku z aferą w 6 Batalionie Dowodzenia

Autor Marzena Gitler
Kraków. Kolejne zatrzymania w związku z aferą w 6 Batalionie Dowodzenia

Zarzuty wręczenia korzyści majątkowych usłyszały kolejne trzy osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA. To efekt śledztwa dotyczącego korupcji w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie.

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby, przedsiębiorców z Krakowa i jego okolic. Czynności są związane ze śledztwem dotyczącym korupcji w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie, w której głównym podejrzanym jest były dowódca tej jednostki. Dotychczas zarzuty usłyszało już 31 osób.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Zatrzymani w latach 2018-2020 mieli dopuścić się wręczania korzyści majątkowych ppłk. Marcinowi M., który w tamtym czasie pełnił funkcję dowódcy 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie. Proceder ten dotyczył współpracy pomiędzy prywatnymi spółkami i podmiotami należącymi do osób zatrzymanych, a 6. Batalionem Dowodzenia w Krakowie w zakresie m.in. organizacji imprez i wydarzeń, w których brało udział wojsko.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty korupcyjne i zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Z uwagi na rozwojowy charakter śledztwa oraz pojawiające się w nim nowe wątki – niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

inf. i fot. Wydział Komunikacji Społecznej CBA, fot. pixabay

Kraków

Kraków - najnowsze informacje