czwartek, 28 stycznia 2021 09:06

Kraków. Miasto sfinansuje testy na przeciwciała w kierunku COVID dla nauczycieli

Autor Marzena Gitler
Kraków. Miasto sfinansuje testy na przeciwciała w kierunku COVID dla nauczycieli

Kraków sfinansuje testy na przeciwciała dla nauczycieli. To decyzja prezydenta.

"Kraków sfinansuje testy na obecność przeciwciał koronawirusa wszystkim nauczycielom: żłobków, przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych, którzy opiekują się dziećmi. Mam nadzieję, że badania zwiększą poczucie bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli" - poinformował na Facebooku prezydent Jacek Majchrowski.

Kraków sfinansuje testy na obecność przeciwciał koronawirusa wszystkim nauczycielom: żłobków, przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych, którzy opiekują się dziećmi. Mam nadzieję, że badania zwiększą poczucie bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli.

Opublikowany przez Jacek Majchrowski Środa, 27 stycznia 2021

- W klasach I-III prowadzona jest działalność dydsktyczna. nauczyciel tam pracujacy mają wątpliwości czy są odporni, czy przeszli COVID - mówi prezydent. - Nie ma sensu robić badań stwioerdzających czy są chorzy, czy nie, bo to jest tylko obraz dnia. Natomiast na wniosek klubu Przyjaznego Krakowa podjąłem decyzją o tym, żeby przebadać nauczycieli - wszystkich, którzy oczywiście tego chcą - czy mają przeciwciała.

- To uspokoi ich i rodziców dzieci - podkreślił włodarz Krakowa.

Przypominamy, że mini badanie, pokazujące jak ważne sa takie tety przeprowadził ostatnio rany Łukasz Wantuch. Pisaliśmy o tym tu:

Kraków. Blisko połowa nauczycieli nie wie o tym, że przeszła już COVID. Podsumowano badanie
Czy badania przesiewowe przeprowadzone na grupie pracowników oświaty mają sens? Jakie dadzą efekty? Na te pytanie postanowił odpowiedziać Łukasz Wantuch, radny z Krakowa. Na konferencji prasowej w krakowskim szpitalu Żeromskiego podsumowano też dotychczasową akcję szczepień w tej placówce.
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje