czwartek, 14 maja 2020 10:57

Kraków. MOCAK znów otwarty! Zaprasza na cztery nowe wystawy

Autor Katarzyna Domagała
Kraków. MOCAK znów otwarty! Zaprasza na cztery nowe wystawy

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK od wtorku, 12 maja ponownie zaprasza do swojej siedziby. Muzeum i MOCAK Bookstore będą czynne w stałych godzinach – od wtorku do niedzieli od 11.00 do 19.00.

Obecnie w Mocaku można obejrzeć dziewięć wystaw, w tym cztery nowe. Na szczególną uwagę zasługuje „Papież”, ekspozycja przygotowana z okazji stulecia urodzin Karola Wojtyły. To prezentacja poświęcona fenomenowi osoby Jana Pawła II. Kolejna nowość to „Dialog z przestrzenią”. Dzieła, w których relacja z wnętrzem odgrywa istotną rolę i domyka przekaz najczęściej nazywane są instalacjami. Wystawa pokazuje 14 prac odnoszących się do wnętrz neutralnych. Niektóre dzieła anektują zajmowaną przestrzeń, inne wpisują się w ich geometrię, kolejne wykorzystują izolację, ujawniając fragmenty światów prywatnych.

Co ciekawe, od 12 do 17 maja każdy zwiedzający muzeum może dodatkowo otrzymać książkę. Jak ją zdobyć? Przy zakupie biletu wystarczy odpowiedzieć na pytanie: W którym roku odbyło się oficjalne otwarcie MOCAK-u? Poprawne odpowiedzi zostaną nagrodzone publikacjami muzeum.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W trosce o bezpieczeństwo zwiedzających muzeum opracowało i wdrożyło nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące między innymi zalecanych odstępów między oglądającymi, nakazu zakrywania ust i nosa oraz używania rękawiczek jednorazowych. Nowy regulamin, dostosowany do zaleceń sanitarnych, dostępny jest tutaj.

Dodatkowe informacje o krakowskich muzeach, które ponownie otwierają się dla zwiedzających, można przeczytać tutaj.

Info: UMK

Foto: mocak.pl

Małopolska - najnowsze informacje