piątek, 5 lutego 2021 11:01

Kraków. Motorniczy pomógł odnaleźć zaginioną 10-latkę. Dziewczynka wyszła ze szpitala bez kurtki

Autor Marzena Gitler
Kraków. Motorniczy pomógł odnaleźć zaginioną 10-latkę. Dziewczynka wyszła ze szpitala bez kurtki

1 lutego br. z jednego z krakowskich szpitali niepostrzeżenie oddaliła się 10-letnia dziewczynka. Zapłakane dziecko bez kurtki zauważył motorniczy tramwaju, który zawiadomił o tym policję.

1 lutego br. chwilę przed godziną 16 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że z jednego z krakowskich szpitali niepostrzeżenie oddaliła się 10-letnia dziewczynka. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po otrzymaniu informacji natychmiast rozesłał komunikat z rysopisem zaginionej dziewczynki do wszystkich patroli policyjnych i innych służb. Powiadomił także dyspozytora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, który przekazał komunikat kierowcom i motorniczym.

Chwilę później, w okolicach Placu Centralnego motorniczy tramwaju linii nr 4 zwrócił uwagę na dziewczynkę, która nie miała odzieży wierzchniej i płakała. Zatrzymał tramwaj, uspokoił dziecko i wezwał Policję. 10-latka cała i zdrowa została przekazana patrolowi, który odwiózł ją do szpitala i przekazał opiekunom.

Dzięki szybkiej reakcji i współpracy dyżurnego z dyspozytorem MPK poszukiwania zakończyły się sukcesem po niespełna godzinie. To nie pierwszy raz kiedy dzięki współpracy Policji z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym udaje się szybko odnaleźć zaginioną osobę.

inf. KMP Kraków, fot. ilustracyjna: Małopolska112

Kraków

Kraków - najnowsze informacje