środa, 12 sierpnia 2020 11:23

Zabierzów. 16-latek miał przy sobie broń i narkotyki

Autor Marzena Gitler
Zabierzów. 16-latek miał przy sobie broń i narkotyki

Broń znaleźli w plecaku 16-latka krakowcy policjanci w czasie kontroli grupy młodzieży, która późnym wieczorem piła na ulicy alkohol.  

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie 8 sierpnia br. późnym wieczorem na jednej z ulic w Zabierzowie zwrócili uwagę na grupę głośno zachowujących się młodych ludzi, a dwoje z nich piło na ulicy alkohol. Wśród nich, jak się okazało, znajdowały się dwie osoby nieletnie.

Na widok policjantów młodzież zareagowała bardzo nerwowo. Wobec tego, stróże prawa postanowili sprawdzić czy młode osoby, choć zaprzeczyły, nie posiadają przy sobie jakiś niedozwolonych środków.

Okazało się, że 16-latek w swoim plecaku miał dwa skręty marihuany i broń gazową wraz z podłączonym magazynkiem z dwiema sztukami amunicji gazowej i dwiema hukowej.

Na miejsce przyjechał 47-letni ojciec chłopaka, który oświadczył, że broń znaleziona przy jego synu należy do niego, ale nie posiada na nią pozwolenia. Dodał też, że nie miał świadomości, że syn zabrał jego pistolet. 16-latek i jego ojciec zostali przez policjantów zatrzymani i przewiezieni do komendy. Pozostałe osoby, zostały pouczone za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, a 14-latkę policjanci przekazali pod opiekę rodzicom.

16-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zaboru w celu przywłaszczenia pistoletu gazowego wraz z podłączonym magazynkiem i amunicją oraz zarzut posiadania narkotyków. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zbada sytuację nieletniego i będzie mógł zasądzić wobec niego odpowiednie środki poprawcze lub wychowawcze.

Jeśli okaze się, że zabezpieczona broń wymaga posiadania pozwolenia, zarzuty nielegalnego posiadania broni usłyszy również 47-latek.

inf. i foto: Małopolska Policja

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje