wtorek, 15 grudnia 2020 13:32

Kraków. Nawet dwa lata więzienia za kawę?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nawet dwa lata więzienia za kawę?

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zamierzali wprowadzić do obrotu prawie 1200 kg kawy oznaczonej podrobionym znakiem towarowym znanej marki.

10 grudnia br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzili przeszukanie w rejonie Prądnika Czerwonego. Na wytypowanej posesji zastali dwóch mężczyzn, którzy początkowo twierdzili, że nie posiadają żadnych zabronionych prawem towarów. Po przeszukaniu jednak w pojeździe dostawczym zaparkowanym na terenie posesji policjanci znaleźli ponad 1200 kg kawy opatrzonej znakiem towarowym znanej marki, którego 39-latek oraz 52-latek nie mieli prawa używać. Obaj spowodowali straty na prawie 200 tysięcy złotych na rzecz firmy posiadającej prawa własności do produktu. W związku z tym obaj sprawcy zostali zatrzymani. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 kartonów kawy z podrobionym znakiem towarowym.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za obrót produktem oznaczonym podrobionym znakiem towarowym. Grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

inf. i foto: KWP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje