wtorek, 24 sierpnia 2021 15:17

Kraków. Nie żyje utytułowany karateka i kickbokser. Miał 19 lat

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nie żyje utytułowany karateka i kickbokser. Miał 19 lat

Nie żyje Gniewomir Herbst, 19-letni wielokrotny Mistrz Europy w karate i Wicemistrz Europy w kickboxingu oraz Mistrz Polski w kickboxingu i karate. O śmierci swojego zawodnika poinformował Małopolski Klub Sportowy "KOYAMA" z Krakowa.

Małopolski Klub Sportowy "KOYAMA" pożegnał zawodnika w bardzo osobistym poście: "Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy, że wczoraj na zawsze odszedł od nas Gniewko Herbst, członek MKS KOYAMA od 2009 roku. Przez 12 lat rozwijał swoje umiejętności i swoją pasję i miał jeszcze mnóstwo planów i sukcesów przed sobą. Wspaniały zawodnik, kolega i przyjaciel." - poinformowano.

Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy, że wczoraj na zawsze odszedł od nas Gniewko Herbst, członek MKS KOYAMA od 2009...

Opublikowany przez Małopolski Klub Sportowy "KOYAMA" Poniedziałek, 23 sierpnia 2021

Śmierć zawodnika była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Nie podano jednak, dlaczego doszło do tragedii. "Zawsze skromny, pokorny i uśmiechnięty. Takim pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci, Gniewo" - napisali koledzy i koleżanki z klubu.

Gniewomir Herbst należał do MKS "KOYAMA" od 2009 roku. Miał na swoim koncie dużo sukcesów. Czterokrotnie został Mistrzem Polski Oyama Karate, był zdobywcą Pucharu Europy Oyama IKF oraz WBK, finalistą Mistrzostw Europy Kyokushinkai Tezuka Group, 4-krotnie zdobywcą Pucharu Polski OYAMA PFK oraz medalistą wielu zawodów regionalnych.

Trenował kickboxing w klubie Ring Kraków. Tu też święcił triumfy - był wicemistrzem Europy i dwukrotnym Mistrzem Polski w kickboxingu.

Startował też w Battle of Warriors - Gali Zawodowych Sportów Walki oraz Amatorskiej Lidze K1. "Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Odszedł Gniewomir Herbst. Młody, utalentowany zawodnik. Świetny i pozytywny chłopak. Składamy wyrazy współczucia rodzinie, trenerom, przyjaciołom i kolegom klubowym. Gniewko spoczywaj w spokoju" - pożegnali go organizatorzy zawodów.

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Odszedł Gniewomir Herbst :( Młody, utalentowany zawodnik. Świetny i pozytywny...

Opublikowany przez Battle of Warriors Niedziela, 22 sierpnia 2021

Utalentowanego sportowca pożegnał też Polski Związek Kickboxingu. "Kiedy odchodzi od nas osoba młoda zawsze trudno nam się z  tym pogodzić - kiedy jednak odchodzi nagle młody, 19 letni, utytułowany  sportowiec, reprezentant kraju, wielokrotny Mistrz Polski i v-ce Mistrz Europy, chłopak skromny, uczynny, cieszący się znakomitą opinią wśród współćwiczących i trenerów, wtedy smutek i ból po stracie są jeszcze większe. Polski Związek Kickboxingu składa kondolencje najbliższej rodzinie Gniewka, jego przyjaciołom oraz trenerowi, kolegom i koleżankom z klubu RING Kraków Kickboxing Team. Spoczywaj w pokoju młody wojowniku [*]' - napisał PZK.

GNIEWKO HERBST (2002-2021) Kiedy odchodzi od nas osoba młoda zawsze trudno nam się z tym pogodzić - kiedy jednak...

Opublikowany przez Polski Związek Kickboxingu Wtorek, 24 sierpnia 2021

fot. Fb. Polski Związek Kickboxingu

Kraków

Kraków - najnowsze informacje