niedziela, 27 czerwca 2021 07:49

Kraków. Nie żyje wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nie żyje wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego

Zmarł wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, radny Województwa Małopolskiego w latach 1998-2006, 2010-2021 i szef Małopolskiej "Solidarności", Wojciech Grzeszek. Miał 67 lat. Zmagał się z ciężką chorobą.

Wojciech Grzeszek urodził się w 1954 w Krakowie. Od 1976 pracował jako korektor i specjalista ds. organizacji zarządzania w Drukarni Narodowej w Krakowie (obecnie Drukarnia Narodowa SA). Od września 1980 był w „Solidarności”. Po 13 grudnia 1981 zajmował się kolportażem wydawnictw podziemnych.

Wojciech Grzeszek od 1998 r. był Przewodniczącym Zarządu Regionu Małopolskiego i Członkiem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Od 2001 roku przedstawiciel „Solidarności” Regionu Małopolska w Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, ostatnio jej wiceprzewodniczący. W 2015 został uhonorowany przez IPN tytułem „Świadka historii”. W Sejmiku Małopolskim był przewodniczącym Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz wiceprzewodniczącym Komisji Ochrony Zdrowia.

Wojciech Grzeszek zmarł w wieku 67 lat po ciężkiej chorobie. Jego śmierć poruszyła wiele osób. "Z wielkim smutkiem i żalem przyjęłam wiadomość o śmierci  Wojciecha Grzeszka – Przewodniczącego Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wojtku! Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci! Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!" - napisała poseł z Wieliczki, Urszula Rusecka.

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęłam wiadomość o śmierci Wojciecha Grzeszka – Przewodniczącego Zarządu Regionu...

Opublikowany przez Urszulę Rusecką Piątek, 25 czerwca 2021

W wyborach samorządowych w 2018 roku startował z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr. 3 - Kraków. W samorządzie województwa zastąpi go najprawdopodobniej Agnieszka Beata Zając.

foto: Fb. Urszula Rusecka

Kraków

Kraków - najnowsze informacje