czwartek, 15 września 2022 05:03

Kraków. Od dziś za darmo wynajmiesz nowe rowery elektryczne. Sprawdź szczegóły

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Od dziś za darmo wynajmiesz nowe rowery elektryczne. Sprawdź szczegóły

Zgodnie z zapowiedziami, od połowy września rusza rozbudowany system Park-e-Bike. Na stacjach przy parkingach P+R Nowy Bieżanów, P+R Kurdwanów oraz P+R Mały Płaszów, od czwartku, 15 września, zaczniemy udostępniać rowery – informuje Zarząd Transportu Publicznego.

Na każdym z wymienionych parkingów bezpłatnie będzie dostępnych dla mieszkańców po około 30 rowerów. Wirtualne stacje zostaną aktywowane dziś (w czwartek, 15 września).

Stacje zostały wytyczone w obrębie istniejących wiat przy parkingach typu P+R. Na każdej stacji będzie informacja z nazwą oraz regulaminem w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

– Użytkownicy mogą wypożyczyć i zwrócić rower na dowolnej aktywnej stacji. Sugerujemy jednak zwroty na tym samym parkingu, z uwagi na kwestie techniczne nie ma jednak możliwości wymuszenia takiej opcji w aplikacji

– mówi Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego.

Przypominamy, że z rowerów można korzystać we wszystkie dni tygodnia od godz. 6.00 do godz. 21.00. Rower można wypożyczyć do godz. 20.00. Wypożyczone rowery należy zwrócić w tym samym dniu do godz. 21.00. Brak zwrotu roweru w określonym regulaminem terminie będzie skutkował m.in. zablokowaniem konta użytkownika. System będzie czynny we wszystkie dni tygodnia.

W tym roku urzędnicy będą analizowali funkcjonowanie systemu. W razie potrzeb, ewentualne zmiany zostaną wprowadzone od nowego sezonu.

Inf. i foto: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje