poniedziałek, 12 października 2020 09:26

Kraków. Odwołano koncert Jordiego Savalla w ICE. Co się stało?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Odwołano koncert Jordiego Savalla w ICE. Co się stało?

Krakowskie Biuro Festiwalowe poinformowało, że zaplanowany na 13 pażdziernika koncert Jordiego Savalla wraz z orkiestrą Le Concert des Nations odbędzie się bez publiczności. Powodem - wzrost zakażeń w Krakowie.

KBF wudało w tej sprawie komunikat:

Dynamiczny rozwój sytuacji epidemicznej w ostatnich dniach oraz decyzja Ministerstwa Zdrowia o ponownym włączeniu Krakowa do strefy, w której obowiązują dodatkowe obostrzenia, zmusiły nas do odwołania koncertu ICE Classic: Jordi Savall w pierwotnie planowanej formule.

Obowiązujące w żółtej strefie zasady prowadzenia działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury oraz wzgląd na bezpieczeństwo uczestników koncertu, uniemożliwiają nam zorganizowanie tego wydarzenia. Wobec powyższego, jako organizator, podjęliśmy decyzję, że koncert ICE Classic: Jordi Savall, zaplanowany na 13 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków, zostaje odwołany, co znaczy, że nie odbędzie się ani w planowanym, ani też w późniejszym terminie z udziałem publiczności. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na wydarzenie, prosimy o zapoznanie się z informacjami o zasadach zwrotów biletów i karnetów.

Jednocześnie mamy dla Państwa również dobre informacje: koncert Jordiego Savalla wraz z orkiestrą Le Concert des Nations zostanie w całości zarejestrowany i już wkrótce będzie można go obejrzeć na platformie PLAY KRAKÓW – pierwszej miejskiej platformie VoD. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na koncert otrzymają kod, umożliwiający obejrzenie koncertu na platformie PLAY KRAKOW bezpłatnie (zgodnie z regulaminem jej użytkowania) w formule 1 kod za 1 zakupiony bilet. Więcej szczegółów związanych z koncertem Jordiego Savalla na platformie VoD podamy już wkrótce. Prosimy o śledzenie stron internetowych: kbf.krakow.pl, iceclassic.pl oraz playkrakow.com.

W tym miejscu zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie dobrowolnych datków na rzecz wybranych przez Państwa organizacji wspierających działalność kulturalną i muzyczną. Artyści i twórcy w związku z pandemią znaleźli się obecnie w wyjątkowo trudnej sytuacji, dlatego każda forma wsparcia dla środowisk twórczy jest niezwykle cenna. Wpłaty na rzecz wybranych przez Państwa organizacji są oczywiście dobrowolne.

Pragniemy podkreślić, że bezpieczeństwo publiczności, osób pracujących przy organizacji koncertu oraz samych artystów jest dla nas najważniejsze. Odwołanie wydarzenia było trudną, ale jedyną możliwą do podjęcia w obecnej sytuacji decyzją, w związku z tym liczymy na Państwa wyrozumiałość i współpracę. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Poniżej znajdą Państwo informacje na temat możliwości zwrotu biletów i karnetów.”

Z poważaniem
Dyrektor KBF, Izabela Błaszczyk wraz zespołem"

Jak zwrócić bilety i ozdyskać pieniądze?

Zasady zwrotu biletów i karnetów:

  • bilety lub karnety zakupione przez serwis eventim.pl lub poprzez stronę kbf.krakow.pl/bilety:
    W przypadku biletów lub karnetów zakupionych przez serwis eventim.pl lub poprzez stronę kbf.krakow.pl/bilety, otrzymają państwo wiadomość mailową o sposobie dokonania zwrotów.
  • bilety lub karnety zakupione w punktach sprzedaży stacjonarnej Eventim:
    Zwrotu biletów lub karnetów można dokonać wyłącznie w tym samym punkcie, w którym dokonano zakupu.
  • bilety lub karnety zakupione w punktach InfoKraków:
    W przypadku biletów lub karnetów zakupionych w punktach oficjalnej sieci informacji miejskiej i turystycznej InfoKraków, zwrotu należy dokonać w tym samym punkcie, w którym dokonano zakupu. Lista punktów InfoKraków znajduje się na stronie internetowej infokrakow.pl.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje