środa, 21 października 2020 13:16

Kraków. Oszuści podszywają się pod pracowników wodociagów. Jak ich rozpoznać?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Oszuści podszywają się pod pracowników wodociagów. Jak ich rozpoznać?

Przestrzegamy przed fałszywymi odczytywaczami wodomierzy lub rzekomymi kontrolerami jakości wody! - ostrzegają Wodociągi Miasta Krakowa. Jak rozpoznać oszustów?

"W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie zgłoszeniami o oszustach odwiedzających mieszkańców Krakowa pod pretekstem odczytania wodomierza lub sprawdzenia jakości wody w instalacji wewnętrznej przypominamy, że nasi pracownicy przestrzegając zasad funkcjonowania w okresie pandemii, nie wykonują takich czynności w mieszkaniach Odbiorców" - czytamy w informacji na stronie krakowskiej spółki.

Pracownicy wodociągów pojawiaja się w domach jedynie przypadku wymiany lub niezbędnej kontroli urządzenia. Co ważne - posiadają służbowe legitymacje, poruszają się oznakowanym samochodem i nie przyjmują wpłat za świadczone usługi - podkreśla spółka.

Wodociągi Miasta Krakowa informują również, że nie wysyła smsów ani maili z prośbą o dokonanie płatności. Tego rodzaju wiadomości, zawierające linki
do kont bankowych są działaniem cyberoszustów, mającym na celu wyłudzenie pieniędzy.

Sprawdzić prawdziwość otrzymanych wiadomości i informacji przekazanych przez osoby podające się za pracowników wodociągów można dzwoniąc pod numer 12 42 42 300 lub 994.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje