niedziela, 7 lutego 2021 08:20

Kraków: Pożar Archiwum Miejskiego. Jest tam 20 tysięcy metrów bieżących dokumentów [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Kraków: Pożar Archiwum Miejskiego. Jest tam 20 tysięcy metrów bieżących dokumentów [WIDEO]

W sobotę wieczorem o godzinie 20:22 wybuchł pożar hali magazynowej Archiwum Urzędu Miasta Krakowa w krakowskim Łęgu. W archiwum znajduje się 20 tysięcy metrów bieżących dokumentów.

Ciągle jeszcze trwa walka z pożarem Miejskiego Archiwum, które znajduje się ulicy Na Załęczu. Na miesiącu jest 12 jednostek straży pożarnej. Ciągle widać duże zadymienie. Jak informują strażacy, akcja może potrwać jeszcze wiele godzin. Niezależnie od tego, że ogień ciągle jeszcze się tli, strażacy muszą także zabezpieczyć są dokumenty. Jak wiadomo część z nich uległa zniszczeniu.

Pożarem objęte są dwie hale, których przeznaczenie jest archiwum, zatem jest to miejsce, w którym mieści się mnóstwo dokumentów zapakowanych w specjalne kartony, dlatego materiału palnego jest bardzo dużo – powiedział RMF FM mł. bryg. Łukasz Szewczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Trwa walka z pożarem Miejskiego Archiwum. Zabezpieczane są dokumenty, na miesiącu 36 strażaków PSP, 12 jednostek. Duże zadymienie. Akcja może potrwać wiele godzin.

Opublikowany przez Kraków PL Niedziela, 7 lutego 2021

Fot: Facebook/Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje