niedziela, 12 września 2021 12:43

Kraków: Prokurator ze Świdnicy znalazł naśladowców?

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Prokurator ze Świdnicy znalazł naśladowców?

Kilka dni temu media szeroko relacjonowały aferę, do jakiej doszło w Świdnicy. Nagi mężczyzna, prokurator w jednej z tamtejszych jednostek, spacerował nago po ulicach miasta. Próbował też zrobić zakupy w jednym ze sklepów. Nie był jedyny. W Krakowie strażnicy natknęli się na podobny przypadek.

Dziś rano około godziny 6 wpłynęło do krakowskich strażników miejskich wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Na pętli MPK przy ul. Ujastek, na wysokości Kopca Wandy mężczyzna miał kopać i uderzać w wagony tramwajowe.

– Na miejscu zastaliśmy rozebranego mężczyznę – informuje Straż Miejska Miasta Krakowa. Był pod wpływem alkoholu, a w ręku trzymał… wycieraczkę tramwajową, którą urwał z pojazdu. Obok stał motorniczy.

„Czyżby prokurator ze Świdnicy zmienił rejon działania?” – pytają internauci.

Jaki zawód wykonuje „golas” z Krakowa nie wiadomo. Ale widomo, że miał mniej szczęścia, niż świdnicki prokurator. Tamten został odwieziony do domu i oddany rodzinie. Krakowski – został przekazany policji. Motorniczy tramwaju potwierdził, że to ten mężczyzna jest sprawcą uszkodzenia i strażnicy nie mieli innego wyjście - wezwali na miejsce policję, której wydano 27-latka.

Fot: Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje