poniedziałek, 28 lutego 2022 05:59

Kraków: Przyjechał z powiatu tarnowskiego, by włamać się i okraść 5 samochodów

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Przyjechał z powiatu tarnowskiego, by włamać się i okraść 5 samochodów

20 lutego krakowscy policjanci zatrzymali 42-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu marki Seat. Jak ustalili śledczy, mężczyzna ma na swoim koncie kradzieże z włamaniem jeszcze do 4 innych pojazdów. W wyniku przestępczego procederu mieszkaniec pow. tarnowskiego spowodował straty w wysokości ponad 4 tys. złotych.

20 lutego około godz. 1.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który próbuje wybić szybę w samochodzie zaparkowanym w rejonie Prokocimia. Na miejsce został skierowany patrol z Wydziału Sztab Policji w Krakowie. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zauważyli i wylegitymowali 42-latka, który odpowiadał posiadanemu przez nich rysopisowi. Policjanci w pobliżu zauważyli samochód z uszkodzoną szybą, leżącą pod drzewem cegłówkę oraz siatkę, w której znajdował się m.in. dowód rejestracyjny oraz radio CB wcześniej skradzione z Seata.

Jak się okazało, mężczyzna wcześniej uderzył cegłą w tylną szybę seata, potem rozbił przednią szybę i wszedł do środka, skąd skradł dowód rejestracyjny oraz radio. 42-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji VI w Krakowie

Policjanci z „szóstki” ustalili, że mężczyzna odpowiada również za inne przestępstwa o podobnym modus operandi, które były już wcześniej zgłoszone w Komisariacie Policji VI w Krakowie.
Jak się okazało 47-latek w okresie od 3 do 20 lutego br. włamał się do 4 samochodów, z których ukradł m.in. radia CB, radia samochodowe, zestaw głośnomówiący czy ładowarkę. W wyniku przestępczej działalności spowodował straty w łącznej wysokości ponad 4 tys. złotych.

Zgromadzony w toku postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi łącznie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozić mu może nawet 10 lat więzienia.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze zastosował wobec mieszkańca pow. tarnowskiego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje