poniedziałek, 28 grudnia 2020 11:55

Kraków. Remont neurologii w Żeromskim zakończy się przed terminem

Autor Marzena Gitler
Kraków. Remont neurologii w Żeromskim zakończy się przed terminem

Już w styczniu zaplanowano odbiory techniczne pomieszczeń na oddziałach neurologicznym i internistycznym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Inwestycja zakończy się trzy miesiące przed terminem.

Prace trwały rok i wszystko wskazuje na to, że uda się je sfinalizować trzy miesiące wcześniej niż planowano. W ramach inwestycji rozbudowany został Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu oraz wyremontowany II Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Odcinkiem Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w lutym pacjenci trafią już do odnowionych sal.

Najwięcej zmian zaszło na Oddziale Neurologii: uzyskał sporo miejsca, cały parter zajmie rehabilitacja (sala do ćwiczeń, sala do masażu, krioterapii, gabinet logopedyczny), zwiększy się także liczba łóżek (z 28 do 32). Na obydwóch oddziałach będą 2- i 3-osobowe sale z osobnym węzłem sanitarnym. Pomieszczenia szpitalne spełnią wszelkie wymagane normy. Na Oddziale Neurologii wreszcie zapanują komfortowe warunki, a co najważniejsze wszelkie instalacje i pomieszczenia będą spełniały nowoczesne wymogi sanitarne. Cały parter rozbudowanego oddziału zajmie rehabilitacja. Przypomnijmy, że do tej pory rehabilitacja na Oddziale Neurologii mieściła się w jednym małym pomieszczeniu, gdzie fizjoterapeuci masowali i rehabilitowali chorych. To się zmieni!

W całym skrzydle wymieniono też instalacje wody, instalacje elektryczne i niskoprądowe oraz gazów medycznych.

Koszt inwestycji to 23 mln zł, z czego dobudowa Oddziału Neurologii pochłonęła 17 mln zł i jest finansowana w całości z budżetu gminy Kraków. Pozostała kwota – 6 mln zł jest przeznaczona na remont oddziałów, z czego 1,5 mln zł to dotacja UE na termomodernizację, reszta – 4,5 mln zł – także pochodzi z budżetu miasta Krakowa.

foto: SS im. S. Żeromskiego w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje