wtorek, 1 czerwca 2021 09:02

Kraków. Strzelcy z Wawelu mają nową strzelnicę. Czy będzie dostępna dla mieszkańców?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Strzelcy z Wawelu mają nową strzelnicę. Czy będzie dostępna dla mieszkańców?

W poniedziałek, 31 maja oficjalnie przekazano do użytku strzelnicę sportową WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. W wydarzeniu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Strzelnica sportowa przy ul. Podchorążych 3 to obiekt wyczekiwany od wielu lat. W podziemiach całkowicie zmodernizowanej hali WKS Wawel powstał obiekt z ośmioma stanowiskami strzelniczymi. Budowa trwała dwa lata (2020-2021).

- To jest jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, zautomatyzowany, pięknie zrobiony - mówił na otwarciu prezydent Jacek Majchrowski. - Biorąc pod uwagę, że strzelcy z Wawelu dotąd odnosili sukcesy, sądzę, że teraz, gdy mają gdzie ćwiczyć będą jeszcze większe.

- Strzelnicy nie mieliśmy od 20 lat, mimo, że sekcja ma bardzo duże osiągnięcia sportowe, włącznie z mistrzami świata i medalistami mistrzostw Europy. Teraz będziemy mogli trenować u siebie. Do tej pory dojeżdżaliśmy do Myślenic, w ciągu tygodnia nawet kilka razy. To było bardzo uciążliwe - mówił prezes WKS Wawel Piotr Ludwig

Nowa strzelnica ma osiem torów - pięć na strzały na maksymalną odległość 25 metrów i trzy na 30 metrów. Obok jest: szatnia dla 21 zawodników, pomieszczenie kierownika strzelnicy z systemem monitoringu wewnętrznego, magazyn broni oraz węzeł sanitarny z natryskiem. Na strzelnicy można strzelać z broni palnej i pneumatycznej.

Cały obiekt (stanowiska strzelnicze, sanitariat, natryski, dojście do budynku) jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z obiektu przede wszystkim korzystać będą zawodnicy sekcji strzeleckiej WKS Wawel (ok. 100 osób), ale także służby mundurowe oraz w miarę dostępności terminów mieszkańcy Krakowa.

Dobrą wiadomością jest też to, że w ciągu kolejnych dwóch lat powstanie kolejna ogólnodostępna strzelnica przy ul. Drożdżowej. Obecnie jest na etapie projektowania.

foto: Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje