piątek, 7 lutego 2025 07:04, aktualizacja 2 godziny temu

Kraków: "To podłość!" Ktoś rozsypał ziarno zawierające trującą substancję

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: "To podłość!" Ktoś rozsypał ziarno zawierające trującą substancję

Jak informuje Patrol998-Małopolska, w czwartek popołudniu na ulicy Żeromskiego w Krakowie służby podjęły interwencję w związku z rozsypanym  ziarno zawierające substancję trującą. Na miejsce przybyła policja oraz specjalistyczny zespół MobiLab z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Krakowie. Jak wykazały wstępne analizy, rozsypane tam ziarno zawierało trującą substancję.

Mieszkańcy, szczególnie właściciele zwierząt oraz osoby spacerujące z dziećmi, wyrazili zaniepokojenie zagrożeniem, jakie mogło stwarzać skażone ziarno. W związku z tym teren został odpowiednio zabezpieczony, a służby rozpoczęły działania mające na celu jego neutralizację oraz ustalenie źródła skażenia.

Obecnie Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające, aby ustalić, jak doszło do pojawienia się trującej substancji w przestrzeni publicznej. Mieszkańcy są proszeni o zachowanie ostrożności i zgłaszanie wszelkich podejrzanych znalezisk odpowiednim służbom.

Niepokój budzi fakt, że w ostatnich dniach coraz częściej zgłaszane są przypadki trucia zwierząt na terenie Krakowa. Jak podaje Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (KTOZ), sytuacja staje się alarmująca. Właściciele psów donoszą o niebezpiecznych substancjach znajdowanych w różnych częściach miasta, co niestety doprowadziło już do śmierci kilku zwierząt.

  • Czytaj także:
W Krakowie trują psy? Radny zamieścił niepokojący post
Już kilkanaście osób w Krakowie zgłosiło zatrucie ich psa przez rozrzuconą na trawniku trutkę. Kilka zwierząt nie przeżyło.

Aby przeciwdziałać zagrożeniu, powstała specjalna mapa, która jest na bieżąco aktualizowana o miejsca, gdzie znaleziono potencjalnie trujące substancje. Władze Krakowa apelują o ostrożność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji odpowiednim służbom.

  • Czytaj także
Dramat właścicieli psów. Reaguje miasto
To już pewne. Do weterynarzy w Krakowie zgłaszają się kolejni właściciele z psami, które mają objawy zatrucia. Mamy komentarz Komendy Miejskiej Policji.

Fot. i inf.: Partol998-Małopolska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka