niedziela, 25 października 2020 20:07

Kraków. #ToJestWojna. Dziś blokada miasta

Autor Marzena Gitler
Kraków. #ToJestWojna. Dziś blokada miasta

Strajk Kobiet Kraków zapowiada dziś blokowanie ulic w stolicy Małopolski. Akcja protestacyjna na rozpocząć się o godz. 16.

Nie ustają protesty związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Wczoraj wielotysięczy tłum przeszedł obok siedziby kurii metropolitalnej w Krakowie i wiecował na krakowskim Rynku. Dziś zapowiadana jest dalsza cześć ogólnopolskiej akcji - blokowanie ulic.

Gdzie będą blokady w Krakowie?

Informacje o planowanych miejscach blokad można znaleźć na stronie wydarzenia Blokada! #ToJestWojna – Kraków (protest pieszy)oraz Blokada w RUCHU Kraków - Strajk Kobiet (przejazd ulicami).

Gdzie odbędzie się Strajk Kobiet w Krakowie?

Protestujący na rowerach i w samochodach znajdą się między innymi na trasach:

zobacz też:

Kraków. “To jest wojna”. Kolejny protest w obronie praw kobiet
Przeciwnicy zaostrzenia zasad wykonywania aborcji spotkają się dziś wieczorem na Rynku Głównym w Krakowie. To kolejny protst po wyroku Trybunało Konstytucyjnego, który uznał, ze wykonywanie abobcji z uwagi na chorobę lub uszkodzenie dziecka jest niezgodne z Konstytucją.
Znicze przed biurem poselskim w Krakowie. Tysiące osób na proteście w Warszawie
W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku choroby płodu jest nielegalna. Wieczorem na ul. Retoryka w Krakowie setki ludzi wyszły zaprotestować.
Małopolska. Czwarty dzień manifestacji kobiet. I nie ostatni
W całej Małopolsce odbywają się dzisiaj protesty związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji w przypadku wad płodu. Manifestacje są też zapowiedziane na kolejne dni. Jak mówią protestujący: To jest wojna. Dziś w Krakowie odbywa protest, który rozpoczął się pod krakow…

Wideo:

Wielotysięczny tłum protestował w Krakowie. Doszło do przepychanek z policją
Tłum protestujących przeciwko najnowszemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji w przypadku wad płodu przeszedł ulicami Krakowa. Pod Jubilatem doszło do starcia z policją. Według wstępnych szacunków w proteście brało udział ok. 10 tys. osób.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje