środa, 16 marca 2022 14:18

Kraków: Tragiczny wypadek w autobusie. Pasażerki nie udało się uratować

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Tragiczny wypadek w autobusie. Pasażerki nie udało się uratować

We wtorek (15 marca) po godz. 17:00 na ul. Teligi w Krakowie w pojeździe MPK doszło do tragicznego wypadku. Kierowca przegubowego autobusu gwałtownie zahamował, w wyniku czego 71-letnia kobieta uderzyła głową w nadkole, ponosząc śmierć na miejscu.

W rozmowie z Głosem24 rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń, poinformował, że trwa dochodzenie i dokładne ustalanie okoliczności zdarzenia.

– Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci, to zostanie ustalone w toku dochodzenia, które trwa. Na chwilę obecną nie wiemy, czy na pewno to upadek, czy może jakieś choroby. Wiadomo, że zmarła to 71-letnia kobieta z Krakowa. Do zdarzenia doszło podczas hamowania autobusu. W jego wyniku 71-latka upadła i uderzyła głową o obudowę koła osi napędowej pojazdu. Kobieta zmarła na miejscu, nie udało się jej uratować. Autobus był przegubowy, kobieta stała tyłem do kierunku jazdy. Kierowca zaczął hamować przed przejściem dla pieszych, żeby ustąpić pierwszeństwa. Trudno powiedzieć, jak bardzo gwałtowne było hamowanie, to będziemy ustalać teraz w toku dochodzenia

– powiedział mł. insp. Sebastian Gleń i dodał:

– Kierowcą jest 50-latek z doświadczeniem. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Jak wspomniałem, obecnie trwa dochodzenie w tej sprawie.

Inf. i fot.: policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje