poniedziałek, 3 maja 2021 05:28

Kraków. Ostatni dzień szczepień na Rynku Głównym

Autor Marzena Gitler
Kraków. Ostatni dzień  szczepień na Rynku Głównym

Jeszcze tylko dzisiaj można zaszczepić się przeciw koronawirusowi na Rynku Głównym. Z akcji skorzystało już 2400 osób. Otwierane są też kolejne punkty szczepień w Krakowie.

2 maja, podobnie jak dzień wcześniej zaszczepiło się 1200 osób. W sumie w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" krakowskim Rynku jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson przyjęło 2400 osób.

Szczepienia rozpoczną się o godz. 8.00.

- Zgodnie z zapowiedzią ministra Michała Dworczyka do tymczasowych majówkowych punktów szczepień rano trafiła dodatkowa pula 1000 szczepionek. W ramach całej akcji będziemy mogli zatem zaszczepić na krakowskim Rynku 3,5 tys. osób - dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

2 maja, tak jak poprzednio, na Rynku pracowały 3 zespoły szczepiące ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, liczące łącznie 3 lekarzy, 6 pielęgniarek i 6 pracowników administracyjnych. Pomocy udzielało też 28 żołnierzy (16 z 6 Brygady Powietrznodesantowej i 12 z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej), 19 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 19 policjantów.

Przypomnijmy.

Od 1 do 3 maja na Rynku Głównym w Krakowie działa specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, czyli mają wystawione e-skierowanie, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Według harmonogramu 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

W Krakowie można też zapisać się na szczepienia w innym punkcie. 1 maja otworzył się punkt szczepień zlokalizowany w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267, który będzie realizował szczepienia I dawką preparatu Moderna. Punkt działa przez 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00. Natomiast 4 maja o godz. 12.00, uruchomiony będzie Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. Aktualnie trwa rejestracja pacjentów. Niebawem zacznie też działać punkt w TAURON Arenie Kraków.

Kraków. Ruszył punkt szczepień w Miejskim Centrum Opieki
W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, w całym kraju utworzono Punkty Szczepień Powszechnych. Kraków przygotował trzy takie punkty. 1 maja, jako pierwszy, otworzył się punkt szczepień przy ul. Wielickiej w Miejskim Centrum Opieki.

foto: Marzena Gitler/Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje