środa, 20 lipca 2022 12:55

Kraków. W środku nocy siedziała sama na przystanku. Nie wiedziała, gdzie jest i co ma zrobić

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. W środku nocy siedziała sama na przystanku. Nie wiedziała, gdzie jest i co ma zrobić

W środę (20 lipca) ok.: 2:30 kierowca MPK spotkał na przystanku staruszkę, która miała zaniki pamięci. Dzięki jego trosce kobieta cała i zdrowa wróciła do domu.

O zdarzeniu krakowskie MPK poinformowało w mediach społecznościowych.

- Wielkie brawa dla naszego kierowcy Damiana. Dzisiaj w nocy ok. 2.30, prowadząc autobus linii nr 637 zauważył starszą kobietę na przystanku Bratysławska. Zwrócił na nią uwagę i szybko się zorientował, że kobieta jest zagubiona, nie wie, gdzie chce jechać i ma zaniki pamięci. Zabrał ją więc do autobusu i szybko powiadomił Główną Dyspozytornię Ruchu, która z kolei powiadomiła policję

- relacjonują pracownicy MPK i dodają:

- Do czasu jej przyjazdu kierowca się nią zaopiekował, oddał jej swój polar, dostała od niego wodę i kanapkę, a także ciepłą herbatę i wafelek.

Wiemy, że starsza Pani bezpiecznie trafiła do domu.

Gest kierowcy bardzo pozytywnie ocenili internauci: – Szacunek i uznanie dla Pana Kierowcy. Dla mnie jest to normalne zachowanie jak pomaganie bliźniemu, zwłaszcza w takiej sytuacji. Doczekaliśmy czasów, gdy przy ogólnej znieczulicy, takie postepowanie to jest coś, a powinno być to naturalne, dla każdego człowieka. Jeszcze raz chylę czoła – piszą w komentarzach.

fot.: ilustracyjna/Facebook/MPK Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje