wtorek, 13 grudnia 2022 14:12

Kraków: W taką pogodę to mogło skończyć się tragedią. Ocaliła go reakcja kierowcy MPK

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: W taką pogodę to mogło skończyć się tragedią. Ocaliła go reakcja kierowcy MPK

Dzięki spostrzegawczości pana Jerzego, kierowcy linii nr 227, udało się odnaleźć zaginionego starszego mężczyznę. – Wielkie brawa dla kierowcy MPK w Krakowie za empatię i spostrzegawczość, która szczególnie w obecnych warunkach pogodowych zasługuje na uznanie – napisano w komunikacie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie za pośrednictwem swojego funpage'a na facebookowym profilu, poinformowało dzisiaj o zdarzeniu, które miało miejsce 12 grudnia. Do dyspozytorni MPK wpłynął komunikat o zaginięciu starszego mężczyzny. W poszukiwania zostali włączeni kierowcy oraz motorniczowie miejskich pojazdów. Dzięki temu, stosunkowo szybko udało się odnaleźć poszukiwanego. Wszystko dzięki panu Jerzemu, kierowcy linii nr 227, który dostrzegł samotnego mężczyznę na jednym z przystanków. Informacja została natychmiast przesłana policji, która po przybyciu na wskazane miejsce potwierdziła tożsamość zaginionego i odwiozła go do domu.

– Wielkie brawa dla kierowcy MPK w Krakowie za empatię i spostrzegawczość, która szczególnie w obecnych warunkach pogodowych zasługuje na uznanie. Wczoraj zaginął starszy mężczyzna. W jego poszukiwania zostali zaangażowani prowadzący autobusy i tramwaje. Po komunikacie przekazanym przez dyspozytorów MPK, zgłosił się kierowca linii nr 227, Pan Jerzy, który zauważył poszukiwanego. Natychmiast taka informacja trafiła do policji. Policjanci, którzy przyjechali na pętlę Krowodrza Górka potwierdzili tożsamość zaginionego i odwieźli go bezpiecznie do domu

– można przeczytać w komunikacie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Wielkie brawa dla kierowcy MPK w Krakowie za empatię i spostrzegawczość, która szczególnie w obecnych warunkach...

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Wtorek, 13 grudnia 2022

Fot.: Matusz Łysik, Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje