wtorek, 15 grudnia 2020 14:45

Kraków. Wigilijny koncert nie tylko dla krakowian

Autor Marzena Gitler
Kraków. Wigilijny koncert nie tylko dla krakowian

Od 24 grudnia na platformie Play Kraków będzie można zobaczyć bezpłatnie widowisko z najpiękniejszymi polskimi kolędami w nowych aranżacjach. Wystąpią m.in. Gaba Kulka, Anna Maria Jopek, Ralph Kaminski czy Igor Herbut.

W prawdziwie domowej atmosferze zaprezentują się: Ralph Kaminski, Bela Komoszyńska, Piotr Zioła, Kasia Lins, Igor Herbut, Gaba Kulka, Renata Przemyk, Janusz Radek oraz Anna Maria Jopek. Dołączą do nich młode reprezentantki krakowskiej sceny – Edyta Górecka i Asia Nawojska. Kierownikiem muzycznym projektu jest Jacek Tarkowski – lider Tarkowski Orkiestra. Brzmienie orkiestry wzmocni kojarzony z nurtem world music zespół Kroke.

Koncert z Krakowa dostępny o dowolnej porze w całej Polsce

Koncert „Nie taka cicha: krakowskie kolędowanie” pojawi się na platformie Play Kraków w Wigilię Bożego Narodzenia. – W ten sposób chcemy zachęcić do wspólnego świętowania. I chodzi nie tylko o mieszkańców Krakowa, bo dzięki Play Kraków koncert będzie można obejrzeć w dowolnym miejscu i o dowolnej porze w całej Polsce. To nasze nietypowe, lecz dostosowane do obecnych czasów, zaproszenie do spędzenia tego szczególnego okresu z krakowską kulturą – mówi Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa.

Aby skorzystać z zaproszenia, wystarczą smartfon, tablet lub laptop podłączone do Internetu. Przewagą krakowskiego koncertu nad telewizyjnymi widowiskami jest fakt, że nie jest przerywany reklamami, można go zatrzymać w dowolnej chwili i przewinąć, w dodatku wspólne oglądanie można zaplanować o pasującej wszystkim domownikom godzinie.

W programie wydarzenia pojawią się takie kolędy, jak „Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna”, „Wśród nocnej ciszy”, czy „Lulajże, Jezuniu”. Będą też nietypowe duety. „Mędrców świata” wykonają Ralph Kaminski i Asia Nawojska. Możecie wierzyć na słowo – takiego koncertu jeszcze nie było!

Koncert obejrzymy bezpłatnie od 24 grudnia na playkrakow.com.

foto: Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje