wtorek, 30 listopada 2021 10:53

Kraków. Wypadek przy rozbiórce wiaduktu na Grzegórzkach. Dwóch rannych, jeden ciężko

Autor Marzena Gitler
Kraków. Wypadek przy rozbiórce wiaduktu na Grzegórzkach. Dwóch rannych, jeden ciężko

Dwóch pracowników zostało rannych podczas rozbiórki wiaduktu na krakowskich Grzegórzkach. Jeden z poszkodowanych jest w ciężkim stanie.

- Dzisiaj przed godziną 9:00 otrzymaliśmy zgłoszenie,  że dwóch mężczyzn pracujących przy rozbiórce wiaduktu przy ul.  Grzegórzeckiej spadło z wysokości około 5 metrów - informuje mł.  asp. Piotr  Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. - Pogotowie ratunkowe  przewiozło mężczyzn do szpitala. Jeden z nich znajdował  się w stanie zagrażającym jego życiu i zdrowiu. Powiadomiono prokuratora oraz nadzór budowlany. Na miejscu pojawił się pracownik Państwowej Inspekcji Pracy.

Oględziny na miejscu przeprowadzili policjanci. W tym czasie prace w miejscu, gdzie doszło do wypadku, zostały wstrzymane.  - Dokładne okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia będą  wyjaśniane - zapewnia rzecznik.

O wypadek na miejscu rozbiórki zapytaliśmy też przedstawiciela inwestora. - Po godz. 9 otrzymaliśmy od przedstawicieli firmy Strabag informację o nieszczęśliwym zdarzeniu w rejonie wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką. Bardzo poważnie podchodzimy do tego typu sytuacji, sprawa jest wyjaśniana. Więcej szczegółów może podać wykonawca - informuje Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Prace rozbiórkowe przy wiadukcie kolejowym na krakowskich Grzegórzkach prowadzone są na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych, w ramach modernizacji krakowskiego odcinka magistrali kolejowej. Zabytkowy wiadukt nad dawnym korytem Wisły, który oddano do użytku 23 listopada 1863 roku został wykreślony na wniosek PKP z rejestru zabytków. Sprawa budzi jednak wątpliwości, o czym poinformowała Główny Konserwator Zabytków, Magdalena Gawin, apelując do kolei wstrzymanie prac. Apel jednak nic nie dał. O rozpoczęciu rozbiórki poinformował w ubiegłym tygodniu rzecznik spółki Piotr Hamarnik.

fot. Piotr Hamarnik / PKP PLK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje