poniedziałek, 12 lipca 2021 15:37

Kraków. "Zamek Królewski na Wawelu będzie otwarty dla wszystkich zwiedzających". Miasto i Wawel zacieśniają współpracę

Autor Głos 24
Kraków. "Zamek Królewski na Wawelu będzie otwarty dla wszystkich zwiedzających". Miasto i Wawel zacieśniają współpracę

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu Andrzej Betleja podpisali list intencyjny, deklarujący zacieśnienie współpracy. Chcą razem działać przy promocji wydarzeń kulturalnych, promujących miasto i Zamek Królewski na Wawelu.  

Zamek Królewski na Wawelu przez lata był siedzibą królów Polski, a gród Kraka miejscem, gdzie kształtowała się polska tradycja i tożsamość. Na chwilę obecną znajduje się tam jedno z najważniejszych muzeów w kraju - wpisany na listę UNESCO Zamek Królewski.

Zarówno muzeum jak i miasto mają wspólny cel, czego możemy dowiedzieć się z treści listu, podpisanego w samo południe 12 lipca: "Mając na uwadze wspólny cel, jakim jest prezentowanie i przybliżanie wyjątkowej spuścizny naszego miasta krakowianom i gościom, Miasto Kraków i Zamek Królewski na Wawelu deklarują zacieśnienie współpracy w obszarze promocji dziedzictwa i inspirowanych nim wydarzeń kulturalnych."

Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu Andrzej Betlej podkreślił, że instytucja będzie miejscem otwartym dla wszystkich zwiedzających, którzy nie tylko pragną zobaczyć dawne życie królewskie i związane z nim komnaty reprezentacyjne, ale również znajdzie się miejsce dla chętnych podziwiających wystawy związane ze sztuką Krakowa.

Warto dodać, że Zamek Królewski na Wawelu na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Krakowa otrzymał dziś złoty medal Cracoviae Merenti. Odznaczenie z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca odebrał dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu Andrzej Betlej.

Fot.: Aleksandra Kukuła Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje