poniedziałek, 19 lipca 2021 12:24

Kraków. Zamkną al. 29 Listopada. Na jak długo?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zamkną al. 29 Listopada. Na jak długo?

Ruszają opóźnione prace na al. 29 Listopada. Z uwagi na warunki pogodowe o tydzień przesunięto rozpoczęcie prac pod wiaduktem kolejowym. Utrudnienia potrwają do 1 sierpnia. Natomiast aż do końca sierpnia zwężona będzie aleja przy skrzyżowaniu z ul. Nad Strugą.

29 lipca rozpoczną się prace związane z obniżaniem jezdni al. 29 Listopada pod wiaduktem kolejowym. Prowadzone nocami roboty i związane z nimi utrudnienia dla kierowców potrwają do 1 sierpnia, ale znacznie dłużej jezdnia zwężona będzie przy skrzyżowaniu z ul. Nad Strugą.

Nocne utrudnienia na al. 29 Listopada

Prace będą podzielone na dwa etapy. Z czwartku na piątek (29/30 lipca) od godz. 21.00 do godz. 6.00 frezowana będzie najpierw jezdnia wschodnia, a potem zachodnia. W tym czasie ruch będzie się odbywał się wahadłowo. W piątek od godz. 6.00 ruch wróci już do normy i będzie się odbywał z wykorzystaniem obu pasów.

Kraków utrudnienia Prądnik
Kraków. Utrudnienia na al. 29 Listopada - graf. ZIM
Kraków utrudnienia Prądnik
Kraków. Utrudnienia na al. 29 Listopada - mapa Głos24 / Open Street Maps

Natomiast z piątku na sobotę (30/31 lipca) od godziny 21.00 al. 29 Listopada pod przebudowywanym wiaduktem będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Możliwość przejazdu pod wiaduktem zostanie tymczasowo przywrócona w sobotę od godziny 9.00. Natomiast z soboty na niedzielę (31 lipca/1 sierpnia) od godziny 21.00 do godziny 9.00 jezdnia pod wiaduktem będzie ponownie zamknięta dla ruchu aż do niedzieli rano.

Zwężenie jezdni przy ul. Nad Strugą

Warto dodać, że również od północy 29 lipca aż do 26 sierpnia do 17.00 zawężona do jednego pasa będzie jezdnia al. 29 Listopada w kierunku centrum przy skrzyżowaniu z ulicą Nad Strugą. Zajęty będzie również fragment chodnika.

Na czas trwania prac związanych z wykonaniem komory kanalizacji deszczowej konieczne jest zajęcie całej szerokości chodnika oraz fragmentu jezdni i zieleńca. W związku z tym nastąpi miejscowe zwężenie jezdni al. 29 Listopada do jednego pasa ruchu w kierunku centrum. Ruch pieszych i rowerzystów będzie zachowany w wykorzystaniem tymczasowo wybudowanego ciągu pieszo – jezdnego.

utrudnienia Kraków 20 Listopada
Kraków. Utrudnienia na al. 29 Listopada - graf. ZIM

Dla kierowców przygotowano trasę objazdu z wykorzystaniem ulic Siewna i Mackiewicza.

Utrudnienia Kraków 29 Listopada objazy
Kraków. Utrudnienia przy rozbudowie ul. 29 Listopada - mapa Głos24 / Open StreetMaps

Kraków

Kraków - najnowsze informacje