środa, 4 sierpnia 2021 13:40

Kraków. Zamykają ulicę dojazdową do Szpitala Uniwersyteckiego. Cztery linie autobusowe zmieniają trasy

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zamykają ulicę dojazdową do Szpitala Uniwersyteckiego. Cztery linie autobusowe zmieniają trasy

Od 9 sierpnia nie będzie można wjechać w ul. Kostaneckiego na Prokocimiu. To jedna z dwóch ulic, którymi można dojechać do największego szpitala w Małopolsce od strony ul. Wielickiej, czyli od centrum Krakowa i Wieliczki. Jak długo potrwają utrudnienia?

Od 9 sierpnia od godz. 5.00 dla ruchu zostaną zamknięte wszystkie wjazdy z ulicy Wielickiej w ulicę Kostaneckiego. Do obiektów szpitalnych, naukowych i handlowych będzie można dojechać tylko od strony ul. Jakubowskiego, która poprowadzono objazd.  Dobrą stroną wprowadzonych zmian jest to, że będzie można wyjechać ulicą Kostaneckiego na Wielicką czy Leonida Teligi.

Kraków utrudnienia Szpital Uniwersytecki przebudowa Kostaneckiego Prokocim
Kraków. Przebudowa Kostaneckiego - graf. ZIM w Krakowie
Kraków utrudnienia Prokocim Szpital Uniwersytecki
Kraków. Utrudnienia na Prokocimiu w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego - mapa Głos24 / Open Street Maps

Dla ułatwienia ruchu w czasie prowadzonych prac na Kostaneckiego zachowana będzie także wprowadzona wcześniej zawrotka na wysokości ul. Wlotowej.

Zmiany w organizacji ruchu przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie potrwają aż dwa miesiące. Na szczęście wprowadzone zakazy nie dotyczą pojazdów służb medycznych.

Utrudnienia mają związek z kolejnym etapem robót na skrzyżowaniu ulic Kostaneckiego i Wielickiej. Tym razem budowane będą oświetlenie uliczne, sygnalizacja świetlna i system sterowania ruchem na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Wielicką. Można więc mieć nadzieję, że to ostatni etap prac na tej ważnej ulicy.

Tymczasowa organizacja ruchu i zakaz wjazdu w Kostaneckiego spowodują też zmiany w trasach linii autobusowych w tym rejonie.

Linia nr 144 w kierunku „Rżąki” będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Azory” – ... – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, przystanek „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka – ... – „Rżaka”. Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” będzie nieczynny. W zamian autobusy będą zatrzymywać się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”. Autobusy linii nr 144 w kierunku „Azorów” będą kursować po stałej trasie.

Linia nr 163 – w kierunku „Rżąki” będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Os. Piastów” – ... – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, przystanek „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka – ... – „Rżąka”. Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” będzie nieczynny. W zamian autobusy będą zatrzymywać się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”. Autobusy linii nr 163 w kierunku „Os. Piastów” będą kursować po stałej trasie.

Linia nr 183 – w kierunku „Miejskiego Centrum Opieki” / „Wydziału Farmaceutycznego UJ” będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Złocień” – ... – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego„Miejskie Centrum Opieki” / kursy wariantowe po zawróceniu na pętli: ul. Jakubowskiego, ul. Kostaneckiego – „Wydział Farmaceutyczny UJ”. W zamian autobusy będą zatrzymywać się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”. Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” będzie nieczynny. Autobusy linii nr 183 w kierunku „Złocienia” będą kursować po stałej trasie.

Linia nr 204 – w kierunku Wieliczki będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Czerwone Maki P+R” – ... – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, przystanek „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka – ... – „Wieliczka Miasto”. Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” będzie nieczynny. W zamian autobusy będą zatrzymywać się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”. Autobusy linii nr 204 w kierunku „Czerwonych Maków P+R” będą kursować po stałej trasie.

MPK w Krakowie przypomina, że kursy realizowane przed godz. 5.00 będą odbywać się po dotychczasowych trasach - ul. Jakubowskiego i Wielicką. Dla tych kursów zamiast przystanku „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” będzie funkcjonować przystanek na pętli „Miejskie Centrum Opieki”.

W związku ze zmianami w trasach, zmienione zostaną również rozkłady jazdy.

fot. SU w Krakowie,

Kraków

Kraków - najnowsze informacje