czwartek, 15 października 2020 14:40

Kraków. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Policja prosi o pomoc

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Policja prosi o pomoc

Krakowscy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, podejrzanego o molestowanie kilku dziewczynek w rejonie Prokocimia. Ofiar może być więcej.

13 października br. do VI Komisariatu Policji w Krakowie zgłosili się zaniepokojeni rodzice trzech dziewczynek , które miały być napastowane w drodze ze szkoły do domu przez nieznajomego mężczyznę. Dzieci na szczęście opowiedziały swoim rodzicom o zaczepiającym je i dotykającym obcym mężczyźnie. Do tych incydentów miało dojść w rejonie krakowskiego Prokocimia.

W rejon, w którym pojawił się mężczyzna zostały wysłane dodatkowe patrole. Wywiadowcy po cywilnemu przeczesywali okolice. Zabezpieczono też dostępne monitoringi. Policjanci wytypowali sprawcę i tego samego dnia został on zatrzymany w rejonie, gdzie dochodziło do molestowań.

Policjanci dokonali przeszukania jego miejsca zamieszkania, gdzie zabezpieczono wszelkie elektroniczne nośniki pamięci. Ich zawartość będzie teraz badana przez biegłego pod kątem ujawnienia ewentualnych treści pedofilskich.

Dzisiaj 41-latek usłyszał zarzuty dopuszczenia się w dwóch przypadkach tzw. „innej czynności seksualnej” wobec małoletniego poniżej 15 roku życia oraz zarzut usiłowania zgwałcenia osoby poniżej 15 roku życia. Grozi mu do 12 pozbawienia wolności. Decyzją Sadu został tymczasowo aresztowany.

Ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że takich incydentów z udziałem mężczyzny mogło być znacznie więcej Komisariat Policji VI w Krakowie prosi o kontakt rodziców lub opiekunów dzieci które mogły stać się ofiarami tego mężczyzny. Tel. do oficera dyżurnego VI Komisariatu Policji w Krakowie 47 83 52 917

inf. KWP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje